Tur Bielsk Podlaski - Huragan Morąg 1:0 (zdjęcia)

Krzysztof Jankowski
To pierwsze zwycięstwo Tura w tym sezonie
To pierwsze zwycięstwo Tura w tym sezonie Krzysztof Jankowski
Pierwsze zwycięstwo w trzecioligowym sezonie odnieśli piłkarze Tura Bielsk Podlaski. Dzisiaj na własnym boisku pokonali 1:0 (1:0) groźnych rywali - Huragan z Morąga.

Mecz z Huraganem zainteresował rekordową w ostatnim czasie widownię, ale na początku nie był wielkim widowiskiem.

- Zaczęliśmy wręcz słabo, ale z czasem się rozkręcaliśmy i w efekcie zdobyliśmy komplet punktów. We wcześniejszych meczach płaciliśmy frycowe, teraz zaczęliśmy grać mądrzej - przyznawał trener Tura Grzegorz Pieczywek.

Początek gry polegał głównie na wymianie piłek na własnej połowie przez gości. Bielszczanie wyczekiwali na moment dogodny do ataku. I doczekali się w 34. minucie. Ustawiony tym razem tuż za wysuniętym napastnikiem Mateusz Jakubowski zagrał w pole karne do Piotra Murawskiego, ten strzelił wzdłuż linii bramkowej, a do piłki dopadł zamykający skrzydło Maciej Kesler i z ostrego kąta skierował ją do siatki.

Później Tur znowu się cofnął, ale goście nie potrafili groźnie zaatakować. Strzały znanego z gry w Ruchu Wysokie Mazowieckie Przemysława Płoszczuka mijały świało bramki, a po uderzeniu Kamila Mędrzyckiego dobrze interweniował Rafał Sosnowski.

Po przerwie znówu więcej z gry mieli przyjezdni. Świetnie spisywał się jednak Sosnowski, który obronił uderzenie z dystansu Michała Rytelewskiego i dwie główki Konrada Kierstana. W rewanżu bramkarz gości Przemysła Matłoka musiał się wysilić przy rzucie wolnym Mateusza Jakubowskiego.

Bielszczanie mieli jednak jeszcze świetną okazję do podwyższenia wyniku. W doliczonym czasie gry z szybką kontrą wyszli rezerwowi Tura. Artur Kiszko zacentrował w pole karne z lewego skrzydła, a zamykający akcję Maciej Solecki tak strzelił, że piłka odbiła się od poprzeczki i interweniującego bramkarza, by ostatecznie wylecieć na rzut rożny.

- Po tym zwycięstwie jestem pewien, że teraz nabierzemy rozpędu i będziemy zbierać coraz więcej punktów - deklarował po meczu trener Grzegorz Pieczywek.

Za tydzień Tura czeka jednak kolejne trudne zadanie. W niedzielę bielszczanie zagrają bowiem na wyjeździe w Kętrzynie z tamtejszą Granicą.

Tur - Huragan Morąg 1:0 (1:0)

Bramka - 34' Kesler (as. Murawski).

Tur: Sosnowski - K. Kulikowski, Chilkiewicz, Marcinkiewicz, Gudewicz - Kesler (78' Radosław Żero), Klemensowicz, Car (88' Pieczywek), Iwaniuk (63' A. Kiszko) - M. Jakubowski - Murawski (84' Solecki).

Huragan: Matłoka - Galik, A. Naczas, Rytelewski, G. Naczas - Przybylski, Płoszczuk (65' Machiński), Krogulec (51' Kierstan) - Gagat (61' Adamski), Czorniej, Mędrzycki (61' Buta).

Żółte kartki: Kulikowski, Kesler, Kiszko (Tur); Rytelewski, Krogulec, A. Naczas (Huragan).

Sędziował Andrzej Sobolewski (Suwałki). Widzów 350.