MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Te 5 sygnałów zapowiada poważną relację. Zobacz znaki, jakie wysyła ktoś, kto jest tobą romantycznie zainteresowany

OPRAC.:
Anna Moyseowicz
Anna Moyseowicz
Wideo
od 16 lat
Związki, a w szczególności ich początki, mogą budzić wiele wątpliwości. Zazwyczaj zastanawiamy się wówczas, czy druga strona na pewno jest nami zainteresowana, co dokładnie myśli i jakie ma intencje. I choć nie możemy włamać się do czyjegoś serca, istnieje sposób, by dowiedzieć się, czy ma wobec nas romantyczne zamiary. Amerykański psycholog Forrest Talley wyróżnia 5 znaków, które wysyłają osoby głęboko kimś zainteresowane.

Spis treści

Jesteś w związku, który dopiero się rozwija? Może wręcz przeciwnie, tkwisz w jakiejś relacji dłuższy czas, ona ewoluuje, a ty nie wiesz do końca, co czuje twój partner? Albo masz bliskiego przyjaciela i zastanawiasz się, co będzie dalej? Lub też nawiązałaś gorący romans, ale bierzesz pod uwagę długotrwały, poważny związek?

Dłoń leżąca na dłoni
Dla wielu osób to czyny są ważniejsze od zapewnień i deklaracji. Warto przyjrzeć się zachowaniu partnera lub partnerki.
Davin G Photography/ Getty Images

W każdym z tych przypadków chciałoby się poznać intencje drugiej strony. Nawet pomimo rozmów i deklaracji, nie zawsze są one jasne. Forrest Talley jest doktorem psychologii, pracującym w Kalifornii. W artykule dla Psychology Today wyróżnił pięć znaków wysyłanych przez partnerów, które mają świadczyć o głębokim zainteresowaniu drugą osobą.

Partner zaczął pokazywać więcej swoich słabych punktów

Pokazywanie swoich słabych stron przez partnera jest niezwykle wymowne. Odsłonięcie swojej wrażliwości pokazuje, że dana osoba darzy nas zaufaniem, które jest kluczowym elementem w rozwoju intymności emocjonalnej.

Psycholog zwraca uwagę, że zbytnie „odsłonięcie się”, w szczególności na początku związku, nie zawsze jest dobrą oznaką i może świadczyć o problemach z wyznaczaniem granic. Mimo to ⁣b]stopniowe ujawnianie marzeń, lęków lub też opowiadanie o swojej przeszłości, dobrze wróży na przyszłość[/b].

Czytaj też: Maria Winiarska i Wiktor Zborowski są małżeństwem od wielu lat. Kto jeszcze w polskim show-biznesie może się pochwalić imponującym stażem?

Partner częściej stawia twoje potrzeby na pierwszym miejscu

Forrest Talley zapewnia, że to zachowanie partnera nie umknie twojej uwadze. Takie gesty wyróżniają się i robią wrażenie. Nie chodzi w nich o drobne sygnały, jak zamówienie jednego jedzenia, choć miało się ochotę na inne, ale o kwestie wymagające większego wyrzeczenia. Przykładem może być zgoda partnera na spędzenie świąt z irytującą rodziną ukochanej osoby, pomimo bardziej kuszącej alternatywy. Taki sygnał niewątpliwie świadczy o zainteresowaniu relacją.

Planowanie przyszłości z uwzględnieniem w niej ciebie

Partner mówi o swoich planach na przyszłość, o tym, co będzie się działo za 2, 5, a nawet 10 lat i uwzględnia tam ciebie? To zdecydowanie dobry znak! Może on dawać nadzieję na długotrwałą relację. Z drugiej strony, jeśli druga osoba mówi o przyszłości, ale nie wspomina przy tym o tobie, to sygnał, że może warto na ten temat szczerze porozmawiać.

Zwraca się do ciebie przy podejmowaniu ważnych i newralgicznych decyzji

Osoba, która żywi głębsze uczucia, bierze pod uwagę twoje zdanie i pyta cię o nie przed podjęciem ważnych decyzji w swoim życiu. Pokazuje to, że partner wówczas postrzega cię jako osobę godną zaufania i taką, która jest w stanie wykazać się zrozumieniem i wsparciem. Jak twierdzi psycholog, to podstawowa cecha, której ludzie szukają w ważnych związkach.

Zobacz: Halina Kowalska była nazywana „seksbombą PRL-u” i polską Brigitte Bardot. Życie spędziła u boku jednego mężczyzny. Tak się zmieniła

Jak zwraca uwagę ekspert, nie zawsze zwierzająca się osoba (zwłaszcza dotyczy to kobiet) oczekuje zaproponowania rozwiązania. Gdy będzie go potrzebowała, da znać. Porady lepiej zachować na czas, gdy jest się o nie poproszonym, a w razie problemów po prostu okazywać wsparcie.

Partner wyraża zainteresowanie rzeczami, które są dla ciebie ważne

Jeśli partner interesuje się tym, co ważne dla ciebie, oznacza to, że liczy się dla niego twoje szczęście. Skoro wysłuchuje z zainteresowaniem o hobby, o którym inni sądzą, że jest nudne, to istotny, ale pozytywny sygnał. Psycholog zaznacza, że nie ma na myśli uprzejmej rozmowy, jaką odbywa się podczas jednej z pierwszych randek, gdy obydwie strony udają, że to, co mówi druga, jest fascynujące, ale włożenie przez partnera czasu i wysiłku, aby poznać interesujące cię rzeczy.

Promocje w Reserved

Źródło: 5 Signs of a Growing Romance, Psychology Today

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Te 5 sygnałów zapowiada poważną relację. Zobacz znaki, jakie wysyła ktoś, kto jest tobą romantycznie zainteresowany - Strona Kobiet

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny