Historyczny, bo pierwszy numer czasopisma trafi do kiosków w środę, 14 lutego

Na premierowej okładce pojawiły się słynne polskie modelki Anja Rubik i Małgorzata Bela, pozujące na tle zamglonego Pałacu Kultury. Ilustracja wykonana przez Juergena Tellera, jednego z najważniejszych, niemieckich fotografów swojego pokolenia, już wywołała w sieci burzę. Jedni są zachwyceni, inni komentują, że zdjęcie wygląda na przypadkowe, nieostre, krzywe, że "promocja PRL-u".

Poza kultowymi już, polskimi modelkami, przed obiektywem fotografa stanęły także znane osobistości, ludzie będący częścią szeroko pojętej polskiej kultury i życia społecznego. W najnowszym numerze zobaczymy więc Lecha Wałęsa, Dorotę Masłowską, Pawła Pawlikowskiego, Janusza Gajosa, Krystynę Jandę i Paulinę Ołowską.

Pikanterii w dyskusji na temat wizualnej formy fotografii Tellera, dodaje fakt, że część zdjęć została wykonana smartfonem, w naturalnym świetle, bez studyjnego oświetlenia, bez makijażu, stylizacji i retuszu. Nie są to zdjęcia "wprost ze światowych wybiegów", jakich spodziewała się część potencjalnych odbiorców. Odważna decyzja.

Vogue Polska pojawi się w nakładzie 160 tys. egzemplarzy. Redaktorem naczelnym miesięcznika jest Filip Niedenthal, działem kultura pokieruje Anda Rottenberg a ambasadorem marki została Małgorzata Bela.

Na swoich instagramowych kontach z magazynem zapozowały już najbardziej znane polskie blogerki modowe - Julia Kuczyńska i Jessica Mercedes.