Sparing: Młoda Jagiellonia - ŁKS 3:1. Oby tak w lidze

(kw)
Młodzi żółto-czerwoni okazali się lepszy od trzecioligowców z Łomży
Młodzi żółto-czerwoni okazali się lepszy od trzecioligowców z Łomży Wojciech Wojtkielewicz
W meczu kontrolnym drużyna Jagiellonii Białystok z Młodej Ekstraklasy pokonała trzecioligowy ŁKS 1926 Łomża 3:1.

- Jeśli będziemy prezentować w lidze taką formę, co w pierwszych 45 minutach sparingu z ŁKS, powinno być nieźle - ocenia trener młodej Jagi Wojciech Kobeszko.

Do przerwy żółto-czerwoni dominowali wyraźnie, ale marnowali kolejne okazje. Dopiero w 30. minucie białostoczan na prowadzenie wyprowadził Kamil Zapolnik. Potem przewaga gospodarzy nie była już tak wyraźna, ale za to padały kolejne bramki. Na 2:0 podwyższył Grzegorz Kowalewski, a na 3:0 - Karol Mackiewicz. W końcowce honor łomżan uratował Adrian Mleczek.

W sobotę - 18 lutego, formę Jagiellonii sprawdzi inny trzecioligowiec - Warmia Grajewo.

WYNIK

Jagiellonia Białystok (ME) - ŁKS Łomża 3:1 (1:0).
Bramki: 1:0 - Zapolnik (30), 2:0 - Kowalewski (66), 3:0 - Mackiewicz (75), 3:1 - Mleczek (89).

Jagiellonia: Lipka (46. Walczyk) - Butkiewicz (46. Radecki), Laskowski (46. Waszkiewicz), Szóstko (65. Murawski), Straus (46. El Mehdi), Grudziński (46. Kowalewski), Malinowski (46. Arzumanjan), Murawski (46. Milewski), Mackiewicz (46. Trytko), Zapolnik (65. Mackiewicz).