Sparing: Jagiellonia - NK Istra 2:0. Gole Brazylijczyków.

Bruno (z prawej) strzelił gola w sparingu Jagi
Bruno (z prawej) strzelił gola w sparingu Jagi Fot. Archiwum
W pierwszym sparingu, rozegranym podczas zgrupowania w Słowenii Jagiellonia Białystok pokonała 2:0 chorwacki zespół NK Istra 1961.

Oba gole dla żółto-czerwonych były dziełem Brazylijczyków. Na 1:0 trafił pomocnik Bruno, a wynik ustalił napastnik Maycon.

Przy trafieniach asystowali piłkarze pozyskani ostatnio przez Jagę. Najpierw Maciej Makuszewski precyzyjnie dośrodkował do Bruno. Strzał głową pomocnika Jagi obronił golkiper Istry, ale Brazylijczyk dobił swoje uderzenie. Przy bramce na 2:0 asystował Tomasz Kupisz, który dograł do Maycona.

Żółto-czerwoni zmierzą się w sobotę - 10 lipca prawdopodobnie z inną chorwacką drużyną - NK Zagrzeb. Początkowo ich rywalem miał być wicemistrz Węgier - Videoton, ale drużyna ta grała wczoraj mecz o superpuchar swojego kraju i być może zmierzy się z jagiellończykami w niedzielę - 11 lipca.

Jagiellonia Białystok - NK Istra 1961 2:0 (1:0).

Bramki: 1:0 - Bruno (33), 2:0 - Maycon (60).

Jagiellonia (I połowa): Słowik - Norambuena, Cionek, Kijanskas, Klepczarek, Makuszewski, Kascelan, Grzyb, Bruno, Burkhardt, Frankowski.

Jagiellonia (II połowa): Słowik - Lewczuk, Józefiak, Gogol, Hus, Kupisz, Hermes, Bogusławski (80. J. Pawłowski), Lato, B. Pawłowski, Maycon.