Sokólskie pływaczki mistrzyniami Podlasia

Martyna Tochwin [email protected] tel. 85 711 22 87
Anita Hajduk z UKS OMEGA zdobyła dwa złote medale i tytuł mistrzyni Podlasia w Pływaniu. Anita wygrała na dystansie 50 metrów i 100 metrów w stylu klasycznym, zdecydowanie dystansując rywalki.
Z medalami mistrzów i wicemistrzów wrócili nasi pływacy z zakończonych w Białymstoku mistrzostw Podlasia. Wystartowali w nich zawodnicy z dwóch sokólskich klubów: UKS Batory oraz UKS Omega.

Anita Hajduk oraz Gabriela Czarnowicz - obie z UKS Omega zdobyły po dwa złote medale i tytuły mistrzyń Podlasia. Ten wspaniały wynik to efekt ich ciężkiej pracy pod okiem trenera Konrada Stackiewicza.

Anita wygrała na dystansie 50 metrów i 100 metrów w stylu klasycznym, zdecydowanie dystansując rywalki. Gabriela zwyciężała z kolei na dystansie 100 metrów stylem dowolnym oraz 50 metrów stylem grzbietowym.

Czterech zawodników z Sokółki zdobyło wicemistrzostwo Podlasia. Hanna Rybińska (UKS Batory) oraz Zuzanna Akimowicz (UKS Batory) zwyciężyły na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym. Krzysztof Dadura (UKS Omega) srebrny medal wywalczył płynąc 50 metrów stylem dowolnym.

Z kolei Konrad Rećko z UKS Omega aż dwukrotnie sięgnął po tytuł wicemistrzowski na dystansach 100 metrów stylem dowolnym oraz 50 metrów stylem motylkowym.

Hanna Rybińska oraz Krzysztof Dadura dodatkowo zdobyli trzecie miejsce. Hanna na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym, a Krzysztof - 50 metrów stylem motylkowym.

Na trzecich miejscach uplasowali się Agnieszka Ancypo z UKS Omega płynąc 100 metrów stylem grzbietowym, Kacper Gudalewski (UKS Omega) na dystansie 50 metrów stylem klasycznym, dwukrotnie Damian Aniśko (UKS Omega) pokonując 50 metrów stylem dowolnym oraz 200 metrów stylem dowolnym oraz Zuzanna Chancewicz - 50 metrów stylem dowolnym.

Wyjątkowego pecha podczas tych zawodów miał Paweł Pietrych. Dwukrotnie uplasował się na czwartej pozycji - najbardziej nielubianej przez sportowców. Pozostali zawodnicy osiągnęli wspaniałe rezultaty poprawiając rekordy życiowe.

Świetne wyniki zawodników z Sokółki to efekt dobrej pracy zespołu trenerów: Konrada Stackiewicza, Rafała Firsa oraz Tomasza Mucusia.