Short-track. Natalia Maliszewska z rekordem kraju w drużynie i dyskwalifikacją indywidualnie

Natalia Maliszewska miała w Ałmatach okazję do radości, ale i do smutku
Natalia Maliszewska miała w Ałmatach okazję do radości, ale i do smutku Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego
Z mieszanymi uczuciami z zawodów Pucharu Świata w Ałmatach wróci Natalia Maliszewska. Zawodniczka Juvenii Białystok wraz z Gabrielą Topolską, Łukaszem Kuczyńskim i Michałem Niewińskim w drużynie mieszanej ustanowiła rekord Polski w biegu na 2000 metrów. W indywidualnym starcie na koronnym dystansie 500 metrów Podlasianka została zdyskwalifikowana w półfinale.

Nowy rekord kraju na 2 km sztafety mieszanej to 2.39,499 min. Niestety, by awansować do półfinału Biało-Czerwonym zabrakło 0,216 sekundy.

Spowodowała upadek Holenderki

W indywidualnym biegu Natalia Maliszewska bez trudu wygrała ćwierćfinał, ale potem zaczęły się schody. Półfinał był z powodu upadków i falstartu trzykrotnie powtarzany. Kiedy wreszcie wszystko przebiegało zgodnie z przepisami walcząca o awans Polka na dwa okrążenia przed metą spowodowała upadek Yary Van Kerkhof z Holandii i została zdyskwalifikowana. Po tym fakcie białostoczanka nie wystartowała w finale B.

- Polka jako ta, która była od wewnątrz, ma obowiązek przepuścić zawodniczkę schodząca do wirażu. Tak się nie stało, odbywało się to na dużej prędkości. Nawet jakby chciała, nie mogą tego uniknąć - ocenił na antenie Eurosportu Paweł Ulbrych.

Rywalizację na 500 metrów w Kazachstanie wygrała Kanadyjka Kim Boutin, która dzięki temu traci do drugiej w klasyfikacji generalnej PŚ w sprincie Maliszewskiej już tylko dziesięć punktów. Liderką jest Holenderka Xandra Velzeboer.