Robert Mateusiak i Nadia Zięba najlepsi w Cardiff

Karol Potaś
Robert Mateusiak i Nadia Zięba (Hubal Białystok) wygrali w Cardiff Yonex Welsh International. Białostoczanie pokonali rywali z całego świata.

Podlascy olimpijczycy z Rio de Janeiro byli faworytami międzynarodowych mistrzostw Walii, z pulą nagród 17 500 dolarów i potwierdzili swoją siłę.

W spotkaniu finałowym zawodnicy Hubala pokonali duet z Malezji - Goh Soon Huat i Shevon Jemie Lai, jednak zwycięstwo kosztowało ich sporo nerwów.

Pierwszy set nasz duet wygrał 21:16, lecz drugi przegrał aż 11:21. W decydującej partii Mateusiak i Zięba wrócili jednak do dobrej gry z pierwszego seta i zwyciężyli 21:18.

Warto podkreślić też, że finałowi rywale Polaków z Azji wyeliminowali w ćwierćfinale Pawła Pietryję i Anetę Wojtkowską.

Oprócz nich w mikstach startował jeszcze, ale bez powodzenia, duet Przemysław Szydłowski - Magdalena Witek, odpadając w pierwszej rundzie.

W konkurencji par kobiet, Witek i Wojtkowska pożegnały się z rywalizacją w drugiej rundzie, a wśród mężczyzn po pierwszym spotkaniu odpadli Miłosz Bochat i Adam Cwalina.

Na pierwszej rundzie start indywidualny zakończył też jedyny polski reprezentant w tej specjalności w Cardiff - Mateusz Dubowski.