Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Rekrutacja 2019 na Uniwersytet w Białymstoku i Politechnikę Białostocką

Magdalena Kuźmiuk
Magdalena Kuźmiuk
Adam Maliszewski, Marika Łapińska i Piotr Sosiński studiują kulturozdawstwo na Uniwersytecie w Białymstoku. Uważają, że to kierunek, na którym mogą połączyć studiowanie ze swoim hobby.
Adam Maliszewski, Marika Łapińska i Piotr Sosiński studiują kulturozdawstwo na Uniwersytecie w Białymstoku. Uważają, że to kierunek, na którym mogą połączyć studiowanie ze swoim hobby. Anatol Chomicz
Od poniedziałku 3 czerwca można się rekrutować na Uniwersytet w Białymstoku, a od wtorku 4 czerwca swoje drzwi przed przyszłymi studentami otwiera Politechnika Białostocka. Kierunków jest mnóstwo, każdy znajdzie coś dla siebie.

- Wybrałem kulturoznawstwo, bo chciałbym poszerzyć swoją wiedzę o świecie i o historii, a także o tym, czym się najbardziej interesuję, czyli szeroko rozumianą kulturą: filmami science fiction, historią sztuki, muzyką – mówi Adam Maliszewski.

– Ja akurat zdecydowałem się na studia na UwB, bo to daje mi możliwość dobrego studiowania niedaleko od domu. Super, że uniwersytet proponuje studentom kulturoznawstwo, bo to bardzo ciekawa dziedzina – dodaje Piotr Sosiński.

– A ja chciałem poszerzyć wiedzę o otaczającej nas kulturze i poznać jej tajniki – mówi Marika Łapińska.

Rekrutacja na studia: Najpopularniejsze kierunki i wolne miejsca

Cała trójka kończy właśnie pierwszy rok kulturoznawstwa na Uniwersytecie w Białymstoku. O swoją przyszłość studenci są spokojni.

– Te studia oferują szeroki wachlarz możliwości. Można robić reklamy dla firm, można dostać się do gazety czy radia, być redaktorem, recenzentem. Można też zagłębić się w swoje zainteresowania, bo o tym też się mówi na zajęciach – tłumaczy Piotr.

Już od poniedziałku 3 czerwca startuje rekrutacja na Uniwersytet w Białymstoku. – W roku akademickim 2019/2020 na studia stacjonarne UwB planuje przyjąć w sumie 2830 osób: 1940 na studia I stopnia oraz jednolite studia magisterskie, a także 890 na studia II stopnia. Równolegle do rekrutacji na studia stacjonarne potrwa nabór na studia niestacjonarne. Będzie prowadzony do 12 września. Na studiach niestacjonarnych przewidzianych jest łącznie 560 miejsc – mówi Katarzyna Dziedzik, rzeczniczka prasowa UwB.

Praca ważniejsza niż studia. Maturzyści po szkole idą do pracy

Studiować można na 32 kierunkach. Spore zmiany pojawiły się w ofercie wydziału pedagogiki i psychologii w zakresie studiów stacjonarnych. Kandydaci mają do wyboru pięcioletnie, jednolite studia magisterskie na dwóch kierunkach: pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, a także pedagogika specjalna. Na wydziale prawa zamiast kierunku bezpieczeństwo narodowe można wybrać się na kierunek bezpieczeństwo i prawo.

Rekrutacja na studia I stopnia i jednolite studia magisterskie potrwa do 7 lipca, na studia II stopnia - do 21 lub 28 lipca (w zależności od kierunku).

We wtorek 4 czerwca rusza z kolei rekrutacja na Politechnice Białostockiej. Potrwa do 1 lub 5 lipca (w zależności od kierunku). Tu można wybierać spośród 34 kierunków studiów.

Zobacz także:
UwB popiera strajk nauczycieli (15.04.2019)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sanatorium Czytelnicze w bibliotece w Chrzanowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny