Pronar Zeto Astwa AZS Białystok - Stal Mielec 3:0 (zdjęcia, wideo)

Wiesław Czaja po meczu ze Stalą może być dumny ze swoich podopiecznych
Wiesław Czaja po meczu ze Stalą może być dumny ze swoich podopiecznych Fot. Archiwum
Siatkarki Pronaru Zeto Astwy AZS Białystok zrobiły duży krok do utrzymania się w Plus Lidze Kobiet. Podlasianki zdobyły bardzo ważne trzy punkty, pokonując u siebie Stal Mielec 3:0.

Pierwszy set spotkania był bardzo dramatyczny. Akademiczki przegrywały już 15:19, lecz nie poddały się i odrobiły stratę. Co prawda, rywalki miały setbola przy stanie 23:24, ale białostoczanki zdobyły trzy punkty z rzędu i wygrały tę partię 26:24.

W drugiej odsłonie lekką przewagę na początku miały mielczanki, które uciekły na kilka oczek (3:7). Na pierwszą przerwę techniczną przyjezdne schodziły już tylko prowadząc 8:7. Później walka była bardzo wyrównana, lecz w końcówce białostoczanki zagrały koncertowo i zwyciężyły do 20.

Trzecia partia była popisem podopiecznych Wiesława Czai, które od początku kontrolowały wynik prowadząc 6-7 punktami, a ostatecznie zwyciężyły 25:11.

MVP meczu została atakująca białostoczanek Małgorzata Cieśla która zdobyła 15 punktów.

- Trener cały mecz mobilizował nas, żebyśmy nawet na moment nie straciły koncentracji - powiedziała po meczu Cieśla. - Na pewno czułyśmy znacznie większą presję, niż rywalki, ale jak widać poradziłyśmy sobie z nią - zakończyła.