Polska - Bułgaria 2:0. Błaszczykowski i Lewandowski bohaterami.

To zwycięstwo ma nam w tym pomóc, a warto podkreślić, że w trudnych warunkach, w jakich przyszło nam grać, nie było o nie łatwo – powiedział selekcjoner Franciszek Smuda fot. PZPN
Polska pokonała w Warszawie Bułgarię 2:0 w meczu towarzyskim. Bohaterami w ekipie biało-czerwonych byli Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski, którzy podzielili się łupem bramkowym i zaliczyli po asyście.

Jak mawiał Leo Beenhakker - krok po kroku zmierzamy do sukcesu. To zwycięstwo ma nam w tym pomóc, a warto podkreślić, że w trudnych warunkach, w jakich przyszło nam grać, nie było o nie łatwo - powiedział selekcjoner Franciszek Smuda przed kamerami TVP.

Polacy rozpoczęli spotkanie ze sporym animuszem, ale nie miało to przełożenia na stwarzane sytuacje strzeleckie. Mało tego, w 21. minucie powinni prowadzić Bułgarzy, lecz błędu Tomasza Kuszczaka, który minął się z dośrodkowaniem, nie wykorzystał Dymitar Berbatow.

Pod koniec pierwszej połowy biało-czerwoni wreszcie przyspieszyli i na efekty nie trzeba było długo czekać. Akcję rozpoczął długim wykopem Kuszczak, podanie przedłużył Lewandowski, a celnym strzałem w długi róg popisał się aktywny Błaszczykowski.

- Wygrałem pojedynek z obrońcą rywali i udało się - tłumaczył w przerwie pomocnik Borussii Dortmund.
Biało-czerwoni mogli zejść do szatni prowadząc wyżej, ale doskonałej okazji najpierw nie wykorzystał Rafał Murawski, który trafił w słupek, a dobitkę Sławomira Peszko obronił golkiper gości.

Na kolejnego gola kibice czekali do 62. minuty. Błaszczykowski fantastycznym podaniem otworzył Lewandowskiemu drogę do bramki, a napastnik poznańskiego Lecha pięknym uderzeniem pod poprzeczkę podwyższył na 2:0. Mimo jeszcze kilku dobrych okazji z obu stron wynik nie uległ zmianie.

Wynik:

Polska - Bułgaria 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Błaszczykowski (43), 2:0 - R. Lewandowski (62). Sędziował: Sasha Kever (Szwajcaria).

Polska: Kuszczak - Kowalczyk, Żewłakow, Glik, Dudka, Peszko (59. Jodłowiec), Murawski (85. Sadlok), Majewski (46. Iwański), Błaszczykowski (78. Małecki), R. Lewandowski (74. Nowak), Obraniak (46. Rybus).

Bułgaria: Iwankow - Minew (87. K. Stojanow), Angelow, Georgijew (69. Kamburow), Jankow (77. I. Stojanow), Petrow, Popow, Iwanow (77. Miliew), Milanow, Sarmow, Berbatow (46. Bożinow).