Polki ze złotym medalem ME w curlingu grupy C w szkockim Dumfries

Zbigniew Czyż
Andrzej Banaś / Polska Press
Reprezentacja Polski kobiet zajęła pierwsze miejsce w grupie C mistrzostw Europy w curlingu w szkockim Dumfries, zdobywając awans do grupy B.

Drużyna w składzie: Aneta Lipska, Ewa Nagly, Marta Leszczyńska i Magdalena Kołodziej w finale pokonała Słowację (Daniela Matulova, Gabriela Ketanova, Paulina Hajduk, Martina Scepkova i Jana Matulova) 8:7.

W meczu o brązowy medal Irlandia zwyciężyła Portugalię. W mistrzostwach startowało dziesięć drużyn.

Biało-czerwoni w meczu o brązowy medal wygrali ze Słowenią 8:4. Polacy zagrali w składzie: Konrad Stych, Krzysztof Domin, Marcin Ciemiński i Bartosz Łobaza. Zespół rywali tworzyli: Gabor Bor Zelinka, Simon Langus, Tomas Tisler, Jakob Omerzel i Noel Gregori.

Mistrzem Europy grupy C została Ukraina, zwyciężając Liechtenstein 10:2. O medale ubiegało się osiem drużyn. Polska pozostanie w grupie C.