Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Politechnika Białostocka połączy uczelnie z całego świata. International Web Conference on Changes in Cooperation and Higher Education

OPRAC.:
Jerzy Doroszkiewicz
Jerzy Doroszkiewicz
Prof. PB, dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prorektor Politechniki Białostockiej
Prof. PB, dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prorektor Politechniki Białostockiej Archiwum prywatne
CHEC 2020, czyli International Web Conference on Changes in Cooperation and Higher Education ma stać się międzynarodowym forum wymiany doświadczeń i opinii na temat kształcenia na odległość - zapowiada prof. Marta Kosior-Kazberuk, prorektor Politechniki Białostockiej. Bo pandemia koronawirusa wpłynęła na funkcjonowanie uczelni wyższych na całym świecie.

Epidemia COVID-19 wpłynęła na funkcjonowanie uczelni wyższych na całym świecie. Społeczności akademickie musiały w krótkim czasie zaadaptować się do nowej rzeczywistości i przeorganizować swoją pracę, naukę i współpracę.

Jak te zmiany były wprowadzane, jak uczelnie organizują zdalne nauczanie, jakie wyzwania stoją przed szkolnictwem wyższym i współpracą międzynarodową w najbliższym czasie – o tym wszystkim chcielibyśmy porozmawiać z uczelniami partnerskimi Politechniki Białostockiej. Liczymy na to, że podczas konferencji podzielimy się swoimi doświadczeniami i wspólnie poszukamy rozwiązań i nowych form współpracy –

mówi prorektor ds. współpracy międzynarodowej dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. Politechniki Białostockiej.

Czytaj też: Sukces niejedno ma imię

CHEC 2020, czyli International Web Conference on Changes in Cooperation and Higher Education ma stać się międzynarodowym forum wymiany doświadczeń i opinii na temat kształcenia na odległość, a także opracowaniem nowych ścieżek internacjonalizacji.

Zainteresowanie udziałem w konferencji CHEC 2020 wyraziły uczelnie z całego świata. Prelegenci, którzy wystąpią podczas prezentacji online, reprezentować będą 16 uniwersytetów znajdujących się na kilku kontynentach, od Ameryki Północnej (np. Meksyk), aż po Azję. Takie zróżnicowanie stwarza nietypowe wyzwanie logistyczne – konferencja organizowana przez Politechnikę Białostocką połączy uczestników znajdujących się w różnych strefach czasowych.

Czytaj też: Politechnika Białostocka chce współtworzyć Uniwersytet Europejski

Politechnika Białostocka chce współtworzyć Uniwersytet Europejski

Pomysłodawczynią wydarzenia jest prorektor prof. Marta Kosior-Kazberuk, a organizatorem Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej Politechniki Białostockiej.

Biuro koordynuje obecnie działania związane z realizacją 533 umów międzynarodowych zawartych przez naszą uczelnię z ośrodkami akademickimi z blisko 90 krajów. Sprawuje pieczę nad studentami korzystającymi z programu Erasmus+, a także nad doktorantami i naukowcami wyjeżdżającymi do uczelni partnerskich w ramach wymiany stypendialnej. Koordynuje też wypełnienie zadań określonych w projektach, które Politechnika Białostocka realizuje w ramach konkursów ogłoszonych przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej.

Czytaj też: Dziewczyny na Politechniki. Przyszłe studentki poznały kierunki wirusoodporne

Konferencja online odbędzie się w dniach 9-10 czerwca 2020 r. na platformie Microsoft Teams.

Program i rejestracja na wydarzenie znajdują się na stronie internetowej: chec2020.pb.edu.pl. Do tej chwili jest zarejestrowanych 160 osób.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści (5) - oszustwo na kartę NFZ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny