MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Podlaskie. Dwóch dzielnicowych zostało laureatami konkursu "Policjant, który mi pomógł". To Adam Malecki z Łap i Paweł Marcówka z Suwałk

td
Sierżant sztabowy Adam Malecki służy w Komisariacie Policji w Łapach.
Sierżant sztabowy Adam Malecki służy w Komisariacie Policji w Łapach. Policja Podlaska
Dwóch policjantów z województwa podlaskiego zostało laureatami konkursu "Policjant, który mi pomógł", organizowanego od 2008 roku.

Laureatami 12. edycji ogólnopolskiego konkursu zostali sierżant sztabowy Adam Malecki dzielnicowy z Komisariatu Policji w Łapach oraz aspirant Paweł Marcówka dzielnicowy z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach.

Konkurs "Policjant, który mi pomógł" trwa nieprzerwanie od 2008 roku. Organizatorem tej Ogólnopolskiej Inicjatywy jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" przy współpracy Biura Prewencji Komendy Głównej Policji.

Policjant Służby Kryminalnej Roku 2019: Oto najlepsi policjanci kryminalni z Podlaskiego [ZDJĘCIA]

Sierżant sztabowy Adam Malecki służy w Komisariacie Policji w Łapach. W policji służy od 7 lat. Swoją drogę zaczynał w Zespole Patrolowo-Interwencyjnym, a od roku spełnia się jako dzielnicowy.

Funkcjonariusz wyróżnia się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie. Służbę w policji traktuje jako powołanie. Postawa policjanta jest przykładem dla innych funkcjonariuszy, jak skutecznie można pomagać ofiarom przemocy w rodzinie. Łapski dzielnicowy interesuje się sportami siłowymi.

Wśród laureatów tegorocznej edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł” znalazł się również aspirant Paweł Marcówka dzielnicowy z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach.

Aspirant Paweł Marcówka jest policjantem od niemal 13 lat, a od ponad 7 lat dzielnicowym w Suwałkach. Obecnie pełni służbę w Rejonie III, który obejmuje ulice Kowalskiego, Paca, Armii Krajowej wraz z cmentarzami na ulicy Reja.

Funkcjonariusz ten był wielokrotnie wyróżniany przez przełożonych za wzorowo pełnioną służbę. Suwalski dzielnicowy również interesuje się sportem i bierze udział w zawodach biegowych.

Laureaci konkursu zostaną wyróżnieni przez Komendanta Głównego Policji podczas centralnych obchodów Święta Policji, które odbędą się 24 lipca w Warszawie.

Zobacz też:

Dzielnicowy jest policjantem pierwszego kontaktu ze społeczeństwem. W ramach swoich kompetencji pomaga w rozwiązywaniu problemów mieszkańców podległego mu rejonu służbowego. Wyjaśnia obowiązujące procedury bądź kieruje do właściwych instytucji zajmujących się szeroko rozumianą pomocą. Każdy mieszkaniec Białegostoku może skontaktować się ze swoim dzielnicowym i zgłosić mu swój problem. Dzielnicowym można także przekazać informacje, które mogą doprowadzić do zatrzymania osób naruszających porządek publiczny czy też sprawców przestępstw.W tym artykule znajdziesz nazwiska i numery telefonów do poszczególnych dzielnicowych.

Dzielnicowi w Białymstoku: rejony działań, nazwiska, telefon...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny