Podlaski Puchar Polski: Olimpia Zambrów rozgromiła Hetmana

Piłkarze trzecioligowej Olimpii (bordowe koszulki) udowodnili swoją wyższość nad czwartoligowcem Fot. W. Oksztol
Olimpia Zambrów została pierwszym ćwierćfinalistą Pucharu Polski na szczeblu województwa podlaskiego. Wicelider III ligi rozbił w Krypnie czwartoligowego Hetmana Tykocin 7:1.

- Ostatnio jesteśmy w dobrej dyspozycji i te zwycięstwo było naszym siódmym z rzędu, licząc puchar i ligę - zauważa Wojciech Kobeszko, grający trener zambrowian.

32-letni szkoleniowiec otworzył wynik już w 1. minucie, pokonując bramkarza gospodarzy bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego.

- Później mieliśmy wyraźną przewagę, ale nieoczekiwanie straciliśmy bramkę, zresztą bardzo przypadkową - tłumaczy Kobeszko. - Rywale mieli jeden z nielicznych stałych fragmentów i w zamieszaniu trafili do siatki - dodaje.

Wyrównanie tylko rozzłościło przyjezdnych, którzy jeszcze przed przerwą rozstrzygnęli losy potyczki, strzelając przeciwnikom trzy gole w ciągu pięciu minut. Na tym się jednak nie skończyło, bo w drugiej połowie zambrowianie zdobyli trzy kolejne bramki.

- Podeszliśmy do meczu bardzo poważnie, bo nie chcieliśmy dopuścić do żadnej nerwówki - podsumowuje Kobeszko.

Wynik 1/8 PP
Hetman Tykocin - Olimpia Zambrów 1:7 (1:4). Bramki: 0:1 - Kobeszko (1), 1:1 - Laskowski (22), 1:2 - Fiedorczuk (40), 1:3 - Król (42), 1:4 - Kobeszko (44), 1:5 - Kamkins (65), 1:6 - Fiedorczuk (73), 1:7 - Kowalczyk (81).

Mecze: ŁKS 1926 Łomża - Wigry II Suwałki, Polonia Raczki - Sparta Augustów, Magnat Juchnowiec - Włókniarz Białystok, Kolejarz Czeremcha - Tur Bielsk Podlaski, Sparta 1951 Szepietowo - Cresovia Siemiatycze, KS Michałowo - Pogoń Łapy, KS Sokoły - Znicz Suraż - zostaną rozegrane 20-21 listopada.