Podbeskidzie zagrało do końca! Gol w 94. minucie!

Przemysław Drewniak
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Korona Kielce
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Korona Kielce brak
Kibice Podbeskidzia Bielsko-Biała już przeczuwali kolejną porażkę. Ich drużyna przegrywała z Koroną Kielce 0:1 i to po golu Łukasza Sekulskiego, który jest wiecznym rezerwowym. W doliczonym czasie gry udało się jednak - pomimo gry w dziesiątkę - wyrównać. W 94 minucie na 1:1 trafił Paweł Baranowski. Jeszcze nie wszystko stracone!

Do meczu z Koroną piłkarze Podbeskidzia przystępowali jak do walki o piłkarskie życie. Biorąc pod uwagę, że w 35. kolejce w bezpośrednim pojedynku zmierzą się ze sobą Górnicy z Łęcznej i Zabrza, czyli rywale „Górali” w walce o utrzymanie, piątkowa porażka mogła sprawić, że na tydzień przed końcem sezonu bielszczanie będą jedną nogą w pierwszej lidze.

Przed pierwszym gwizdkiem miejscowi kibice z nadzieją wspominali końcówkę rozgrywek w 2013 roku, gdy Podbeskidzie wydźwignęło się z jeszcze trudniejszej sytuacji. Wówczas nie mieli jednak takich kłopotów kadrowych – z Koroną z nie mogli zagrać Damian Chmiel, Marek Sokołowski i Mateusz Szczepaniak. A bez piłkarzy stanowiących trzon wyjściowej jedenastki, gospodarzom brakowało waleczności i wiary w korzystny rezultat.

Od pierwszych minut Podbeskidzie miało ogromne problemy z organizacją swojej gry. Przed przerwą drużyna, która walczy o ligowy byt, oddała zaledwie dwa strzały na bramkę Dariusza Treli. Oba niecelne.

Korona przyjechała do Bielska-Białej z zamiarem zwycięstwa i zapewnienia sobie utrzymania w Ekstraklasie. Ze składu kielczan przed meczem wypadł kontuzjowany Airam Cabrera, ale bez swojego najlepszego strzelca goście i tak przeważali, stwarzając zagrożenie zwłaszcza po stałych fragmentach gry. W 44. minucie rzut rożny wywołał w polu karnym Podbeskidzia ogromne zamieszanie, Emilijus Zubas wybronił dwa kolejne strzały, ale przy trzeciej próbie Łukasza Sekulskiego był już bezradny. Kielczanie schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem, co było najniższym wymiarem kary.

W drugiej połowie Podoliński sięgnął po rezerwowych – Samuela Stefanika, a w akcie desperacji nawet po Dariusza Kołodzieja, który wcześniej w tym roku nie wystąpił w Ekstraklasie nawet przez minutę. I choć po gospodarzach było widać nieco większą determinację, to Korona i tak kontrolowała przebieg gry. Goście, skupieni na defensywie wyprowadzali kontrataki i po jednym z nich powinni byli "zamknąć" mecz. Po podaniu Łukasza Sierpiny Vladislavs Gabovs miał przed sobą pustą bramkę, a mimo to z bliskiej odległości trafił w słupek. Gdy wielu kibiców w Bielsku-Białej zrezygnowanych opuściło już trybuny, Podbeskidzie zdobyło się na atak rozpaczy. W 94. minucie piłkę przed polem karnym przejął Paweł Baranowski, oddał strzał, a rykoszet od nogi obrońcy Korony przelobował Trelę.

Koronie do utrzymania w Ekstraklasie zabrakło kilku sekund. Podbeskidzie do tego celu ma znacznie dłuższą drogę, ale trafienie Baranowskiego daje "Góralom" nadzieję, że jeszcze nie wszystko stracone.