Pływanie. Sokółczanie zdobyli 23 krążki

Martyna Tochwin [email protected] tel. 85 711 22 87
Młodzi pływacy z UKS Omega Sokółka znów pokazali swoje możliwości. Na zawodach w Giżycku zdobyli 23 medale. Kilka tygodni wcześniej z powodzeniem zaprezentowali swoje umiejętności podczas Międzynarodowego Meczu Pływackiego. Wtedy zdobyli 17 krążków. Piotr Rećko
IX Zawody Pływackie o puchar burmistrza Giżycka z okazji Święta Niepodległości okazały się wyjątkowo szczęśliwe dla pływaków z UKS Batory Sokółka. Młodzi sportowcy przywieźli stamtąd aż 23 medale.

W sumie wystartowało 406 zawodników z 28 klubów sportowych. W Giżycku spotkali się pływacy m.in. z Litwy, Warszawy, Gdańska, Olsztyna, Białegostoku.

Bardzo dobrze zaprezentowali się tam pływacy z UKS Omega trenujący pod kierunkiem Konrada Stackiewicza i Rafała Firsa.

- W pierwszej konkurencji zawodów 50 metrów stylem motylkowym Gabriela Czarnowicz (rocznik 2002), Konrad Rećko (2002), Eryk Michałowski (2003) i Paweł Pietrych (1997) zdobyli po złotym medalu, wygrywając w swoich kategoriach wiekowych - wylicza Piotr Rećko, prezes UKS Omega Sokółka.

W dalszej części zawodów złote medale dla Sokółki zdobywali jeszcze dwukrotnie Agnieszka Ancypo (rocznik 2003) na dystansie 200 i 100 metrów stylem grzbietowym, Eryk Michałowski w konkurencji 100 m stylem dowolnym oraz Konrad Rećko 50 metrów stylem dowolnym.

Srebrne medale wywalczyli dwukrotnie Anita Hajduk w konkurencji 100 i 200 metrów stylem klasycznym, dwukrotnie Eryk Michałowski 50 metrów stylem dowolnym i 100 metrów stylem zmiennym i Konrad Rećko 100 metrów stylem grzbietowym.
Na trzeci stopień podium zawodnicy UKS Omega stawali aż dziewięć razy. Brąz zdobyli: Aleksandra Rogowicz (rocznik 2000) i Kacper Gudalewski (2002) 200 metrów stylem klasycznym, Agnieszka Ancypo i Gabrysia Poczobut-Odlanicka 100 metrów stylem klasycznym, dwukrotnie Gabrysia Czarnowicz 200 metrów stylem grzbietowym i 50 metrów stylem dowolnym, Konrad Rećko 200 metrów stylem dowolnym, Agnieszka Ancypo i Anita Hajduk 50 metrów stylem klasycznym, Paweł Klejbuk (rocznik 1998) na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym.
4. miejsca w rywalizacji zdobywali pozostali pływacy z Sokółki: Damian Aniśko, Jan Kułakowski, Augustyn Jackiewicz, Magda Pietrych, Kinga Onoszko i Szymon Karpowicz. - Różnice czasowe były nieznaczne, co pozwala wnioskować, iż ci zdolni sokólscy pływacy w tym sezonie będą jeszcze stawali na podium - ma nadzieję Piotr Rećko.

UKS Omega wystawiła na zawodach dwie sztafety 7-osobowe, które nieznacznie przegrały z rywalami, osiągając 4. miejsce w sztafecie chłopców i 5. miejsce w dziewczyn.

Warte podkreślenia jest, iż Agnieszka Ancypo zajęła 3. miejsce w kategorii najlepsza zawodniczka zawodów a Eryk Michałowski - 2. - Zawodnicy wspaniale walczyli z przeciwnikami oraz własnymi słabościami. Wola walki i niesamowity upór w dążeniu do celu owocuje zdobytymi medalami i poprawą rekordów życiowych. Szczególnie cieszy fakt, iż nowi zawodnicy stają na podium i osiągają pozycje medalowe - cieszy się prezes klubu.