PKP Intercity: wakacyjny rozkład jazdy dla województwa podlaskiego

Materiał informacyjny PKP Intercity
Z dniem 9 czerwca br. wchodzi w życie wakacyjna korekta rozkładu jazdy. W trakcie jej trwania PKP Intercity utrzyma dotychczasową ofertę dla województwa podlaskiego, z którego podróżni pociągami przewoźnika dostaną się nad morze, na Mazury, a także do Warszawy, Wrocławia czy Łodzi.

W trakcie wakacji utrzymana zostanie dotychczasowa oferta dla województwa podlaskiego. Do i z Białegostoku kursować będzie 14 par pociągów, z czego 13 składów zatrzyma się w Warszawie. W stolicy mieszkańcy Podlasia będą mogli przesiąść się do pociągów kursujących po całej Polsce.

Osoby chcące dostać się bezpośrednio nad polskie morze mogą skorzystać z dwóch pociągów do Trójmiasta: IC Rybak oraz TLK Biebrza¸ a także z IC Podlasiak relacji Suwałki – Świnoujście, który po drodze zatrzyma się w Białymstoku, Warszawie, Poznaniu, Szczecinie oraz Międzyzdrojach. TLK Biebrza zapewni również dojazd z Białegostoku na Mazury, zatrzymując się w drodze nad morze w Grajewie, Ełku, Piszu czy Olsztynie. Natomiast składami IC Baczyński, IC Dąbrowska oraz IC Słowacki pasażerowie z województwa podlaskiego mogą udać się do Wrocławia oraz Łodzi. Do tego pierwszego miasta pasażerów zabierze także IC Fredro i IC Nałkowska.

Na wypoczynek do Krakowa, skąd w łatwy sposób można kontynuować podróż do Zakopanego, chętnych zabierze pociąg IC Hańcza. W drugą stronę pociąg pojedzie do Mockavy, gdzie jest skomunikowany ze składem kolei litewskich do Kowna i Wilna.

Dostosowanie do prac modernizacyjnych infrastruktury kolejowej

Od 9 czerwca, zostanie przywrócona przepustowość stacji Warszawa Centralna oraz linii średnicowej w aglomeracji warszawskiej (Warszawa Centralna – Warszawa Zachodnia). Oznacza to, że prawie wszystkie pociągi dalekobieżne zatrzymają się w centrum Warszawy, a jedynie 39 pociągów nadal będą kursować do lub przez stację Warszawa Gdańska. PKP Intercity przypomina, aby dokładnie sprawdzać stacje przyjazdu i odjazdu połączeń do/z Warszawy.

Informacja dla podróżnych

W okresie wprowadzania nowej korekty rozkładu jazdy do dyspozycji pasażerów, na największych dworcach w Polsce, będą informatorzy mobilni. Pomogą oni podróżnym ustalić dogodne przesiadki, znaleźć odpowiedni peron, a także będą służyć wszelką informacją pomocną w podróży. Informacje o rozkładzie jazdy oraz aktualne komunikaty dostępne są na stronie www.intercity.pl. Dla pasażerów funkcjonuje także ogólnodostępny numer infolinii PKP Intercity. Infolinia ta dostępna jest pod numerem telefonu +48 22 322 22 22 całodobowo przez 7 dni w tygodniu dla abonentów krajowych i zagranicznych. Koszt połączenia zgodny z taryfą operatora.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny