Piłka ręczna. Zwycięstwo KPR Białystok w pierwszym meczu nowego sezonu

KPR Białystok rozpoczął II ligę od zwycięstwa z MTS Giżycko
KPR Białystok rozpoczął II ligę od zwycięstwa z MTS Giżycko Wojciech Wojtkielewicz
Drużyna kobieca KPR Białystok rozpoczęła rozgrywki w II lidze. W hali Szkoły Podstawowej Nr 49 przy ul. Armii Krajowej białostoczanki zmierzyły się z zespołem MTS Giżycko. KPR zaczął od wysokiego "C" pokonując rywalki 34:27

W rozgrywkach II ligi grupy III piłkarek ręcznych występuje pięć drużyn. Są to: KPR Białystok, Dwójka Łomża, Warszawianka Warszawa, MTS Giżycko oraz AZS UR APR Radom.

Białostoczanki, prowadzone przez Joannę Strzałkowską oraz Krzysztofa Wieczorka, w pierwszym meczu spotkały się z MTS Giżycko. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, a bramka rzucona przez Agnieszkę Wasilewską zadecydowała o prowadzeniu KPR do przerwy 14:13.

Jeszcze w 35 minucie białostocki zespół wygrywał różnicą jednej bramki 16:15. Wówczas dwa celne rzuty Martyny Krzyżanowskiej i Kamili Ostrowskiej dały trzybramkowe prowadzenie 18:15. W 49 minucie było 25:19 dla KPR, a w 54 minucie po trafieniu Elizy Gryko już 29:23. Takie przewagi nie roztrwoniły już białostoczanki wygrywając ostatecznie 34:27.

KPR Białystok - MTS Giżycko 34:27 (14:13)
KPR: Bolesta, Kozłowska - Gryko 8, Krzyżanowska 7, Stypułkowska 7, Ostrowska 5, Wasilewska 4, Kosińska 1, Okurowska 1, Soroka 1, Jarmocik, Kozłowska, Szczęsnowicz, Lulko, Kościelecka, Wieczorczuk.

Kolejny mecz KPR Białystok zagra 4-5 listopada na wyjeździe z AZS UR APR Radom.