Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok. Przewidywany skład Żółto-Czerwonych: jest kilku pewniaków, ale i sporo niewiadomych

Wojciech Konończuk
Wojciech Konończuk
Jagiellonia zaczyna rewanże w PKO Ekstraklasie. Kto zagra w meczu z Piastem Gliwice?
Jagiellonia zaczyna rewanże w PKO Ekstraklasie. Kto zagra w meczu z Piastem Gliwice? jagiellonia.pl
Na mecz Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok (niedziela - 29 stycznia, godz. 12.30) trudno wytypować skład gości. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że to inauguracja rundy wiosennej, a piłkarze wracają na boiska po sześciu tygodniach przerwy. Trener Jagi Maciej Stolarczyk ma bowiem na kilku pozycjach sporą konkurencję do gry w podstawowej jedenastce.

Zagadką jest nie tylko dobór piłkarzy przez sztab szkoleniowy, ale i systemu gry, bo w czasie zimowych przygotowań Jagiellonia trenowała ustawienie z czterema obrońcami, a dotąd grała z trzema stoperami w bloku defensywnym.

Kto zatem może się czuć pewniakiem do gry z Piastem. Naszym zdaniem są to:

  • Zlatan Alomerović - w bramce.
  • Tomas Prikryl - na prawym skrzydle.
  • Taras Romanczuka w środku pola.
  • Jesus Imaz - w ataku.
  • Marc Gual w ataku.

Piast - Jagiellonia. Dwóch piłkarzy pauzuje za kartki

Brak kilku innych piłkarzy (Michał Pazdan, Bojan Nastić) byłby dużym zaskoczeniem, ale są też pozycje, na których może wystąpić dwóch, a nawet trzech Jagiellończyków. Pewne jest tylko to, że z powodu zawieszenia za kartki, w Gliwicach nie zagrają pomocnik Rui Nene i napastnik Mateusz Kowalski.

- Oprócz nich wszyscy są brani pod kątem ustalania składu. Nie ukrywam, że patrząc na zawodników, ich podejście do tematu przygotowań uważam, że wszyscy są gotowi do gry - deklaruje trener Stolarczyk.

Jak naszym zdaniem będzie wyglądała wyjściowa jedenastka Jagi na inaugurację rundy rewanżowej PKO Ekstraklasy? Zapraszamy do galerii.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny
Dodaj ogłoszenie