MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pechowa porażka i smutny jubileusz

Krzysztof Grodzki
Przegrany mecz na szczycie, przerwana wspaniała passa zwycięstw, strata trzech punktów i pozycji wicelidera w tabeli na rzecz Hetmana, a to wszystko w 150. jubileuszowym mecz Tura w szeregach IV ligi.

Początek meczu to ataki gości, którzy z większą wiarą przystąpili do tego spotkania, jednak z ich początkowej optycznej przewagi niewiele wynikało. W 19. minucie sygnał do ataków dał gospodarzom Piotr Pawluczuk, który strzałem z ostrego kąta zmusił Tomasza Drozda do wysiłku.

Ogromne szczęście Hetmana

Cztery minuty później Tur miał najlepszą okazję meczu. Po dośrodkowaniu z rogu w polu karnym zrobiło się wielkie zamieszanie, a piłkę do bramki próbowali wepchnąć Pawluczuk i Jarosław Wawrzeniuk, ale gości uratowały słupki i interwencje Drozda. Jak w tej sytuacji piłka nie wpadła do siatki, jeszcze przez długi czas będą zastanawiać się piłkarze i kibice bielskiego Tura.
W 31. minucie z pozoru niegroźny strzał głową Kamila Kiszko po raz kolejny trafił w słupek, a po minucie Marcin Niewiński w dogodnej sytuacji strzelił prosto w bramkarza. Do przerwy jednak Tur gola nie zdobył, a szkoda, bo z pewnością w drugiej połowie grałoby się naszym znacznie łatwiej.

Ciągłe ataki Tura

W drugich 45 minutach Tur zaatakował od początku. Z rzutów wolnych szczęścia próbowali Wawrzeniuk i Mariusz Kulhawik, obaj niestety uderzali niedokładnie. Z upływem czasu ataki Tura coraz bardziej przypominały bicie głową w mur, a "hetmańscy" przeprowadzali coraz groźniejsze kontry. W 66. minucie Piotr Mińko doskonale zatrzymał na linii bramkowej strzał głową zawodnika gości, a w 75. minucie Radosław Hawryluk, mając dużo miejsca i czasu przed bramką Tura, "zgłupiał" i zamiast zagrać do wolnego partnera podał piłkę daleko w aut.

Decydujący cios gości

Ale co się odwlecze... Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry szybka kontra Hetmana została uwieńczona płaskim i na nieszczęście celnym strzałem Hawryluka obok bezradnego bramkarza Tura. Do końca nasz zespół nie potrafił strzelić wyrównującej bramki i trzy punkty pojechały do Białegostoku.

W naszym zespole, aż nadto był widoczny brak środka pola. Kulhawik i Karol Car grali niedokładnie i egoistycznie, a wspomagający ich Pawluczuk stwarzał lukę w ataku, gdzie nie mógł nic zrobić osamotniony Niewiński. Brak aktywnego w ostatnich meczach Marcina Szmurło był niestety bardzo widoczny.
Warte odnotowanie jest również, iż ten mecz sędziował pierwszoligowy arbiter Hubert Siejewicz, który niemal wzorowo poprowadził zawody.

WYNIKI 9. KOLEJKI

Tur Bielsk Podlaski - Hetman Białystok 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 - Hawryluk (86). Widzów: 150. Żółte kartki: A.Naumczuk, Car, K. Kiszko (Tur), Wojtkielewicz, Grzybowski, Korzątkowski (Hetman). Sędziował: Hubert Siejewicz (Białystok).
Tur: Mińko - A. Naumczuk, Golak, Wawrzeniuk, Siemieniuk, A. Kiszko, M. Kulhawik (77. M. Jakubowski), Car, K. Kiszko, Pawluczuk, Niewiński.
Hetman: Drozd - Szymczuk, Płoński, Korzątkowski, Karwacki, Grzybowski, Wojtkielewicz, Kujawski, M. Sokół, Baranowski (90. Markow), Hawryluk.
Supraślanka Supraśl - Sokół Sokółka 2:3 (2:3) - mecz przerwany w 77. minucie. Bramki: 0:1 - Turczyński (11), 1:1 - Surynowicz (23), 2:1 - Czykier (38-karny), 2:2 - Greś (44), 2:3 - Greś (45-karny). Czerwone kartki: Szpakowski (75, Supraślanka), Czykier (75, Supraślanka), Rakowski (76, Supraślanka), Joszczyk (77, Supraślanka), Wyszyński (77, Supraślanka) - Kondrusiewicz (38, Sokół). Widzów: 200.
Sparta Augustów - Wissa Szczuczyn 1:1 (0:0). Bramki: 1:0 - Kościuch (73-karny), 1:1 - A. Piwko (83). Widzów: 150. Sparta:
Piast Białystok - Olimpia Zambrów 2:2 (2:1). Bramki: 0:1 - Modzelewski (17), 1:1 - Grzanka (31), 2:1 - Zdzichowicz (43), 2:2 - W. Kowalczyk (74). Czerwona kartka: Rosiński (40, Olimpia). Widzów: 100.
Krypnianka Krypno - Pogoń Łapy 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 - Budzicki (82). Widzów: 100. Cresovia Siemiatycze - Iskra Narew 8:1 (3:0). Bramki: 1:0 - Marchel (26), 2:0 - Andryszek (27), 3:0 - Andryszek (31), 4:0 - Andryszek (52), 5:0 - Stypułkowski (60), 5:1 - M. Ostaszewski (65-karny), 6:1 - Kobus (72), 7:1 - Milewski (82), 8:1 - Stypułkowski (90). Czerwona kartka: Holak (40, Iskra). Widzów: 300.
KS Michałowo - Jagiellonia II Białystok 0:5 (0:1). Bramki: 0:1 - Nowak (42), 0:2 - Nowak (55), 0:3 - Citko (67), 0:4 - Trzeciakiewicz (70), 0:5 - Karankiewicz (85). Widzów: 500.
Orzeł Kolno - Pomorzanka Sejny 1:0 (1:0). Bramka: 1:0 - Solecki (30). Widzów: 200.