Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Boksie

Paweł Trochim [email protected] tel. 85 711 22 87
Werdykt finałowej walki Karola Krokosa (w czarnej koszulce) z Tomaszem Kiernozką Boxing Sokółka
Znakomicie zaprezentowali się przed własną publicznością sokółczanie. Reprezentanci UKS Boxing Sokółka wywalczyli trzy medale, w tym jeden złoty.

Dobiegła końca Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Boksie. Prawie przez tydzień na sokólskim ringu walczyło ponad 100 zawodników i zawodniczki, w tym czterech przedstawicieli naszego miasta.

Największym sukcesem jest złoty medal, który w wadze do 75 kg zdobył Karol Krokos. Sokółczanin w finale pokonał 10:8 Tomasza Kiernozka i był jedynym reprezentantem Podlasia, który walczył w finałach. Z kolei Sebastian Kucharewicz oraz Julia Kułak wywalczyli brązowe krążki w swoich kategoriach wagowych.
- Przed zawodami liczyłem na jeden medal. Zdobyliśmy trzy, a to jest wspaniały wynik i powód do radości - mówi Tomasz Potapczyk, opiekun sokólskich i podlaskich bokserów.

W klasyfikacji generalnej nasze województwo zajęło trzecie miejsce. Najmocniejszy okazał się okręg zachodniopomorski, którego pięściarze zdobyli 58 pkt. Klub UKS Boxing Sokółka w końcowej klasyfikacji był czwarty z 20 pkt.

- Uważam, że organizacyjnie wypadliśmy dobrze. Nie było problemów technicznych. Jestem zadowolony, że w Sokółce udało się zorganizować tak dobrą imprezę - podsumował Tomasz Potapczyk.
W przyszłości możemy ubiegać się o organizację imprez dużej rangi, np. mistrzostw Polski.

Zakończyły się Mistrzostwa Świata Juniorek w Boksie, które rozgrywane były w Turcji. Startująca w nich reprezentantka naszego miasta (i mistrzyni Europy juniorów) Patrycja Woronowicz dzielnie walczyła w każdym pojedynku. Dotarła do ćwierćfinału, w którym zmierzyła się z zawodniczką z Kazachstanu.

Po walce sędziowie wskazali na remis 17:17. To oznaczało, że o zwycięstwie musiały zdecydować tzw. małe punkty. W nich 24:22 była lepsza rywalka Patrycji i to ona awansowała do strefy medalowej. Patrycja ostatecznie uplasowała się na pozycjach od 5. do 8.

- Pozostaje ogromny niedosyt, bo szansa na medal była blisko. Niestety, taki jest sport - stwierdził Tomasz Potapczyk.