MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowi redaktorzy naczelni serwisów i tytułów Polska Press Grupy

Redakcja Strefy Biznesu
Redakcja Strefy Biznesu
– Zatrudniamy redaktorów naczelnych, którzy mają ogromne doświadczenie zawodowe i którzy bardzo dobrze znają rynki, na których będą pracować – powiedział Zenon Nowak, Prezes Zarządu Polska Press Grupy.
– Zatrudniamy redaktorów naczelnych, którzy mają ogromne doświadczenie zawodowe i którzy bardzo dobrze znają rynki, na których będą pracować – powiedział Zenon Nowak, Prezes Zarządu Polska Press Grupy. Bartek Syta/ Polska Press
Zmiany na stanowiskach redaktorów naczelnych w ośmiu serwisach i tytułach należących do Polska Press Grupy. Po raz pierwszy w historii firmy przeprowadzono tak dużą i otwartą rekrutację na stanowiska szefów redakcji.

Zatrudniamy redaktorów naczelnych, którzy mają ogromne doświadczenie zawodowe i którzy bardzo dobrze znają rynki, na których będą pracować. Jestem przekonany, że ich umiejętności i zaangażowanie przyczynią się do dynamicznego rozwoju naszych serwisów i tytułów, a także wzmocnią naszą pozycję. Ich wizja rozwoju, pokrywa się z wizją firmy, a także oczekiwaniami czytelników oraz branży. Wprowadzane zmiany pozwolą nam także odbudować relacje biznesowe – mówi Zenon Nowak, Prezes Zarządu Polska Press Grupy.

Nowi redaktorzy naczelni to:

  • Serwisy i dzienniki: „Gazeta Pomorska”, „Express Bydgoski”, (Bydgoszcz), „Nowości – Dziennik Toruński” (Toruń)

Stanowisko redaktora naczelnego „Gazety Pomorskiej”, „Expressu Bydgoskiego” oraz „Nowości – Dziennika Toruńskiego” od 3 czerwca 2024 r. obejmie Alicja Polewska-Matusewicz, dotychczasowa p.o. redaktora naczelnego. Nowa redaktor naczelna związana jest z Polska Press Grupą od początku swojej kariery, którą rozpoczęła w 1991 roku jako młodszy reporter w „Gazecie Pomorskiej”. Następnie była reporterką, kierowniczką działu reporterskiego, wydawcą, a w latach 2008-2024 zastępcą redaktora naczelnego. Ukończyła studia magisterskie na kierunku „politologia i dziennikarstwo” na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także liczne kursy i szkolenia menadżerskie i psychologiczne.

  • Serwis i dziennik „Głos Wielkopolski” (Poznań)

3 czerwca 2024 r. na nowego redaktora naczelnego „Głosu Wielkopolskiego” powołany został Leszek Waligóra – dotychczasowy p.o. redaktora naczelnego. Od ponad 25 lat związany jest Polska Press Grupą, gdzie zaczynał jako dziennikarz, a następnie był szefem działu reporterów, sekretarzem redakcji, szefem działu gospodarczego, a także zastępcą redaktora naczelnego „Głosu Wielkopolskiego”. W przeszłości był również związany z ogólnopolskim dziennikiem „Parkiet - Gazeta Giełdy i Inwestorów”. Jest absolwentem studiów ekonomicznych, a także studiów podyplomowych na kierunku „coaching menadżerski” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Ukończył również szkolenia z zakresu zarządzania zespołem, dziennikarstwa multimedialnego oraz przywództwa.

  • Serwis i dziennik „Nowiny”(Rzeszów)

17 czerwca 2024 r. stanowisko redaktora naczelnego „Nowin” obejmie Stanisław Sowa, który od 2006 do 2021 roku był już redaktorem naczelnym dziennika „Nowiny”. Wcześniej, w latach 1992-1999, był sekretarzem redakcji. Jest on od początku swojej kariery zawodowej związany z mediami. Studiował administrację na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ukończył także wiele kursów związanych z zarządzaniem, marketingiem i psychologią.

  • Serwisy i dzienniki: „Gazeta Wrocławska” (Wrocław) i „Gazeta Lubuska” (Zielona Góra)

Od 24 czerwca 2024 r. pracę na stanowisku redaktor naczelnej „Gazety Wrocławskiej” i „Gazety Lubuskiej” rozpocznie Maja Majewska. Nowa redaktor naczelna ma wieloletnie doświadczenie w dziennikarstwie lokalnym i regionalnym. Przez ostatnie lata związana była z Polskim Radiem Wrocław, gdzie od 2011 roku była wiceszefem newsroomu, choć w ostatnich 4 latach pracowała w archiwum tejże stacji. W przeszłości związana była już z Polska Press Grupą, gdzie w latach 2005 – 2006 była szefem działu miejskiego w „Naszym Mieście Wrocław”. Doświadczenie na stanowiskach kierowniczych zdobywała również w redakcjach dzienników „Fakt” i „Echo Miasta”.

  • Nowy redaktor naczelny „Strefy Biznesu” i dyrektor wydawniczy serwisów tematycznych

Od początku czerwca 2024 r. nowym redaktorem naczelnym ogólnopolskiego magazynu „Strefa Biznesu” i portalu StrefaBiznesu.pl oraz dyrektorem wydawniczym serwisów tematycznych Polska Press Grupy, został Rafał Kerger. Będzie on nadzorował serwisy zajmujące się tematyką: biznes, energetyka, rolnictwo, ekologia, nieruchomości, budownictwo i edukacja. To doświadczony manager i wieloletni redaktor naczelny portali należących do Grupy PTWP: Portal Samorządowy, PulsHR.pl oraz WNP.PL. Przez lata brał czynny udział w przygotowaniu m.in. Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, największego obecnie wydarzenia biznesowego w Europie Środkowej. Jest absolwentem studiów filologicznych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Rekrutacje na pozostałe stanowiska redaktorów naczelnych w Polska Press Grupie są na końcowym etapie i wkrótce zostaną ogłoszone kolejne nominacje.

O Polska Press Grupie

Polska Press Grupa to jedna z największych spółek medialno-technologicznych w Polsce. Jako jedyna firma medialna w Polsce posiada w swoim portfolio zarówno 22 serwisy regionalne, ponad 500 serwisów miejskich, skonsolidowanych pod marką NaszeMiasto.pl, ogólnopolski portal informacyjny i.pl, jaki i serwisy tematyczne, branżowe oraz e-commerce. Jest również wydawcą 22 dzienników regionalnych. W serwisach internetowych oraz w prasie dostarcza najnowsze informacje z regionu, Polski oraz zagranicy. Polska Press to często media pierwszego wyboru dla mieszkańców każdego regionu Polski. Jest głosem dla lokalnych społeczności, przywiązując wagę do różnorodności i unikalności każdego regionu.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Strefę Biznesu codziennie. Obserwuj StrefaBiznesu.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Nowi redaktorzy naczelni serwisów i tytułów Polska Press Grupy - Strefa Biznesu

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny