Norbert Wawulski brązowym medalistą

(ula)
Norbert Wawulski brązowym medalistą.
Norbert Wawulski brązowym medalistą. Dariusz Laszewicz
Zawodnik Miejskiego Klubu Pływackiego WODNIK stanął na najniższym stopniu podium mistrzostw Polski szesnastolatków na długim basenie w Dębicy.

Pokonał dystans 50 m stylem dowolnym w czasie 24,76 sek. Mistrzostwa Polski odbywały się od 22 do 24 lipca 2013 roku. W zawodach wzięło udział 265 zawodników i zawodniczek z 95 klubów z całej Polski.

- W porannych eliminacjach uplasował się na czwartym miejscu, zaś w wieczornym finale poprawił czas z eliminacji i zajął trzecie miejsce - mówi trener Dariusz Laszewicz. - Do złotego medalu zabrakło mu zaledwie 0,09 sek. a do srebra 0.04 sek.

Norbert musiał uznać wyższość Adama Staniszewskiego z MKS Trójka Łódź i Michała Brzusia z UKS Orka Zamość. Na dystansie 50 m stylem motylkowym sprinter z Bielska zajął wysokie piąte miejsce z czasem 26,25 sek., a na 50 m stylem klasycznym - siódme miejsce z czasem 31,68 sek.