Niemen znów lepszy od Jagiellonii

Anatol Chomicz
El Mehdi Sidqy (z lewej) i jego koledzy dwukrotnie nie znaleźli sposobu na Niemen Anatol Chomicz
W sparingu rozegranym w Grodnie tamtejszy Niemen pokonał Jagiellonię Białystok 1:0. Jedyną bramkę zdobył w 90. minucie Pawieł Rybak.

Żółto-czerwoni pojechali na Białoruś, by zrewanżować się za porażkę 0:2, poniesioną niedawno w Białymstoku. Niestety, nie udało się, chociaż Jaga nie była słabsza od rywali.

W pierwszej połowie dwukrotnie groźnie strzelał Łukasz Tymiński, ale minimalnie chybił. Potem dobrą okazję miał Grzegorz Rasiak, uderzając zbyt słabo po akcji Hermesa. Warto też odnotować strzał w poprzeczkę Macieja Makuszewskiego.

Niemem był skuteczniejszy. Tuż przed końcem obrońcy Jagi nie zrobili nic, by przeszkodzić w akcji i strzale wślizgiem Rybaka.
- To był słaby mecz w wykonaniu obu drużyn i tak naprawdę powinien zakończyć się bezbramkowym remisem. Niestety, rażący błąd w 90. minucie spowodował stratę bramki - ocenia trener Jagiellonii Czesław Michniewicz.

W białostockim zespole grał testowany Amerykanin Bradley Weelch. Nie zachwycił i raczej nie ma co liczyć na angaż w ekipie Michniewicza.