Tym razem jednak z myślą o tych, którzy posiadają już dyplom ukończenia studiów. Od marca będzie można dokształcać się na czterech nowych kierunkach studiów podyplomowych: menedżerskich, zarządzanie finansami banków i przedsiębiorstw, zarządzanie finansami w jednostkach sektora finansów publicznych, a także zarządzanie projektami Unii Europejskiej.
– Planowane jest uruchomienie tych kierunków studiów, gdy zbierze się po 20 osób – mówi Ewa Zawłocka, rzecznik prasowy uczelni. – Poprzez otwarcie nowych kierunków chcemy realizować ogólnie panującą zasadę „uczenia się przez całe życie”, inaczej zwanej kształceniem ustawicznym – wyjaśnia Zawłocka.
Nowe kierunki przygotowane są przez Instytut Przedsiębiorczości, który od początku swego istnienia prowadzi badania naukowe i monitoruje trendy na rynku przedsiębiorczości i edukacji dla niej niezbędnej.
– Rynek pracy tak dynamicznie się zmienia, że ludzie stale muszą podnosić kompetencje, dlatego postanowiliśmy stworzyć możliwość kształcenia osobom już posiadającym różnorakie dyplomy – dodaje Zawłocka.
Nad ofertą studiów podyplomowych pracuje także Instytut Technologii Żywności. Władze uczelni chcą także stworzyć specjalne centrum, które zajmowałoby się tylko i wyłącznie studiami podyplomowymi oraz prowadzeniem kursów. Planowany termin rozpoczęcia zajęć to marzec 2009 roku. Bartosz J. Klepacki
Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?