MOKS Słoneczny Stok Białystok - Trójka Ostrołęka 37:33 (zdjęcia)

Białostoczanie (ciemniejsze stroje) musieli w męskiej walce zapewnić sobie wygraną z Trójką Ostrołęka Fot. Wojciech Oksztol
MOKS Słoneczny Stok Białystok pokonał na własnym parkiecie Trójkę Ostrołęka 37:33. Po tym zwycięstwie podopieczni Andrzeja Nocnego awansowali na czwarte miejsce w tabeli II ligi.

Mieliśmy trochę kontuzji przed tym meczem i obawiałem się o wynik - przyznaje opiekun Słonecznych.
Z powodu urazów zabrakło w wyjściowym składzie m.in. Karola Kosińskiego, który zaczął spotkanie na ławce rezerwowych. Jeden z liderów białostockiej ekipy pojawił się na parkiecie w dość trudnym momencie, ale nie zawiódł.

Poderwał zespół do walki

- Szczypiorniści z Ostrołęki mieli od początku małą przewagę i trzeba było jakoś poderwać zespół do walki. Karol zrobił to znakomicie i wyszliśmy jeszcze w pierwszej połowie na czterobramkowe prowadzenie - relacjonuje Nocny.

Niestety, grający dość ostro i zdecydowanie rywale jeszcze przed przerwą zniwelowali straty i zeszli do szatni, przegrywając minimalnie 16:17.

Młodzi pogubili się

W drugiej połowie Słoneczni znowu podkręcili tempo. Dzięki skutecznej grze weteranów - Przemysława Borsuka i Ernesta Dziekońskiego udało się uciec nawet na siedem bramek.

- Kwadrans przed końcem wprowadziłem rezerwowych, którzy trochę się pogubili. Na szczęście doświadczeni zawodnicy uporządkowali w końcówce grę - podsumowuje Nocny.