MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mobbing w "Newsweeku". Państwowa Inspekcja Pracy zakończyła kontrolę

Małgorzata Puzyr
Małgorzata Puzyr
Państwowa Inspekcja Pracy zakończyła kontrolę w redakcji "Newsweeka"
Państwowa Inspekcja Pracy zakończyła kontrolę w redakcji "Newsweeka" Živojin Al Amudi / Wikimedia Commons / CC-BY-SA 3.0
Państwowa Inspekcja Pracy kilka dni temu zakończyła kontrolę w redakcji "Newsweeka". Ringier Axel Springer Polska we wtorek otrzyma ostateczny protokół w tej sprawie. Jak wyglądała kontrola?

Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, jeszcze we wtorek Ringier Axel Springer Polska zostanie przekazana ostateczna treść protokołu pokontrolnego.

Kontrola w redakcji "Newsweeka"

Rzecznik Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl, że "kontroli poddano m.in. aktualne i obowiązujące w zakładzie pracy dokumenty określające wprowadzone i stosowane przez pracodawcę tzw. procedury antymobbingowe".

- Jednym z elementów prowadzonych czynności kontrolnych przez inspektorów pracy było również zbadanie atmosfery pracy. Badanie zostało przeprowadzone wśród pracowników na podstawie anonimowych i dobrowolnych ankiet - dodał.

Kiedy dowiemy się, co ustalili kontrolerzy?

Ringier Axel Springer Polska przysługuje prawo m.in. złożenia wniosku o objęcie tajemnicą przedsiębiorstwa informacji zawartych w protokole, jak również prawo zgłoszenia, przed podpisaniem protokołu kontroli, umotywowanych zastrzeżeń do ustaleń zawartych w protokole, które należy zgłosić na piśmie w terminie siedmiu dni od dnia przedstawienia protokołu.

Jeśli w ciągu tygodnia RASP nie wniesie o objęcie tajemnicą danych z raportu, jego szczegóły, a także ustalenia pokontrolne, będą mogły trafić do opinii publicznej.

Powodem kontroli Inspekcji Pracy były medialne doniesienia o mobbingu, poniżaniu i seksistowskich komentarzach, do których miało dochodzić w czasie, gdy redaktorem naczelnym tygodnika był Tomasz Lis.

Zwolniono go w trybie natychmiastowym 24 maja br. Wydawnictwo nie podało przyczyn zwolnienia. W związku z podejrzeniami o niewłaściwe zachowania wobec podwładnych Tomasz Lis został zawieszony w roli komentatora w Radiu TOK FM.

rs

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Mobbing w "Newsweeku". Państwowa Inspekcja Pracy zakończyła kontrolę - Portal i.pl

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny