Mecz Puszcza - Perspektywa Łomża 3:2. Wynik

(jankes)
Najskuteczniejszy napastnik Puszczy Grzegorz Kujawski (na zdjęciu z lewej) pod bramką rywala zmienia się w seryjnego snajpera Krzysztof Jankowski
Sukces na starcie. W inauguracyjnym meczu IV ligi nasi piłkarze pokonali Perspektywę Łomża 3:2 (1:0)

Wielkie brawa należą się piłkarzom hajnowskiej Puszczy za zwycięski początek nowego sezonu IV ligi. Po zaciętym meczu hajnowianie wyszarpali trzy punkty w meczu z łomżyńską Perspektywą, strzelając decydującego gola z rzutu karnego w doliczonym czasie gry. Hat trickiem popisał się najlepszy strzelec Grzegorz Kujawski.

- Nie zamierzamy ograniczać się do walki o utrzymanie - mówił prezes Puszczy Mirosław Awksentiuk.
Deklaracja ta brzmi bardzo ambitnie, bo w przerwie letniej Puszcza nie zrobiła oszałamiających transferów, a dodatkowo z powodu kontuzji Adama Kozaka i Marcina Witkowskiego posypała się linia obrony. Po stronie plusów można zapisać tylko pozyskanie rozgrywającego Tura Pawła Łochnickiego i powrót po kontuzji Marcina Sawczyńskiego.

Jednak szkoleniowiec Puszczy Piotr Pawluczuk to trener, który nawet z piasku potrafi ukręcić bat. Nic dziwnego, że w inauguracyjnym meczu z Perspektywą hajnowianie pokazali wszystko to, co mają najlepszego. Zagrali z wielką ambicją i zaangażowaniem. Już po pierwszej połowie prowadzili 1:0.
W 9. min. Kujawski potężnym uderzeniem zamknął dośrodkowanie z rzutu rożnego Tomasza Hudonia. Po przerwie dwa błędy niezgranej obrony pozwoliły gościom objąć prowadzenie. Jednak w 75. min. Marcin Niewiński sprytnie wyrzucił aut do wybiegającego na czystą pozycję Kujawskiego, a ten wyrównał. Już w doliczonym czasie gry Łochnicki posłał podanie krosowe do Kujawskiego, którego w polu karnym przewrócił Łukasz Truszkowski. Sam poszkodowany skutecznie wykonał jedenastkę.

- Wynik był lepszy niż gra, ale punktów w piłce nie przyznaje się za wrażenia artystyczne - mówił po meczu starosta hajnowski Włodzimierz Pietroczuk. Zapowiedział też, że klub może liczyć na dalszą pomoc finansową i organizacyjną ze strony lokalnych samorządów.