Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Matura 2019. JĘZYK NIEMIECKI poziom podstawowy + rozszerzony ODPOWIEDZI, ARKUSZE CKE. Matura z j. niemieckiego podstawa 14.05.2019

(adek)
MATURA Z NIEMIECKIEGO 2019 - ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI. JĘZYK NIEMIECKI (POZIOM PODSTAWOWY). Egzamin z języka niemieckiego maturzyści napiszą we wtorek, 14.05.2019 r. o godz. 9 (poziom podstawowy) i o godz. 14 (poziom rozszerzony oraz poziom dwujęzyczny). W tym artykule znajdziecie arkusz CKE i odpowiedzi z języka niemieckiego (poziom podstawowy).

Matura 2019 z języka niemieckiego: odpowiedzi, przecieki, arkusze CKE (poziom podstawowy i rozszerzony) 14.05.2019

14 maja 2019 maturzyści zmierzyli się z egzaminem maturalnym z języka niemieckiego na poziomie podstawowym, rozszerzonym i dwujęzycznym.

Matura z języka niemieckiego 2019 na poziomie podstawowym nie jest przedmiotem obowiązkowym. Jest do wyboru.

Matura 2019 - Język niemiecki poziom podstawowy i rozszerzony - arkusze i odpowiedzi. Co było na maturze z niemieckiego?

W naszym artykule znajdziecie zarówno arkusze CKE z matury z języka niemieckiego na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Po egzaminie będziecie mogli porównać swoje odpowiedzi.

Zobacz także: Matura 2019: Język niemiecki [Odpowiedzi, poziom podstawowy, rozszerzony, arkusze cke]. Co było na niemieckim?

Jak zdać maturę z niemieckiego?

Matura 2019 - ile procent trzeba zdobyć, aby zdać maturę?

  • co najmniej 30 procent punktów z egzaminu z każdego przedmiotu obowiązkowego ‎w części ustnej
  • co najmniej 30 procent punktów z egzaminu z każdego przedmiotu obowiązkowego ‎w części pisemnej
  • przystąpić do egzaminu z wybranego przedmiotu dodatkowego na poziomie ‎rozszerzonym w części pisemnej (dla tego przedmiotu nie jest określony próg ‎zaliczenia).‎

Matura z języka niemieckiego 2019 poziom poziom podstawowy - odpowiedzi, arkusze CKE

50 punktów można zdobyć na maturze 2019 z języka niemieckiego na poziomie podstawowym. Arkusz egzaminacyjny składał się z kilku części. Pierwsze pytania sprawdzały rozumienie tekstu słuchanego. Potem były teksty z pytaniami sprawdzające czytanie ze zrozumieniem. Standardowo nie zabrakło gramatyki i słownictwa. Trzeba było też napisać tekst na 80-130 słów.

Matura z języka niemieckiego 2019 poziom rozszerzony - odpowiedzi, arkusze CKE

Część rozszerzona zaczęła się o godz. 14 i strukturalnie przypominała część podstawową. Tu również można było zdobyć 50 punktów. Jednak tekst powinien być bardziej rozbudowany i mieć około 200-250 słów.

Matura 2018 z języka niemieckiego - kiedy poprawka?

Termin poprawkowy matury z języka niemieckiego to 20 sierpnia 2019. Wyniki matur zostaną opublikowane na stronie internetowej, do której każdy maturzysta dostanie indywidualny login i hasło. Będzie to dopiero 4 lipca 2019 o północy. Tego samego dnia do szkół trafią świadectwa maturalne.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny