Mamy to! Michał Bryl i Bartosz Łosiak na podium brazylijskiego turnieju!

Łukasz Konstanty
Michał Bryl i Bartoszł Łosiak mają powody do radości. W brazylijskim turnieju zajęli trzecie miejsce. Fot. Nur Photo/East News
Michał Bryl i Bartosz Łosiak zajęli trzecie miejsce podczas turnieju Beach Pro Tour Elite 16 w Uberlandii. Polski zespół w spotkaniu o miejsce na najniższym stopniu podium pokonał Holendrów Stevena van de Velde i Matthewa Immersa 2:1 (21:19, 21:23, 15:9).

Wyrównane dwa sety w meczu o trzecie miejsce

Zarówno pierwszy jak i drugi set wyglądały podobnie - niezwykle zacięta rywalizacja, podczas której żadnej dwójce nie udało się wypracować większej niż dwupunktowej przewagi.

O sukcesie Polaków w pierwszej partii zadecydowała udana końcówka. Biało-Czerwoni przegrywali już 15:17, ale potem zanotowali trzy z rzędu zdobyte punkty, by ostatecznie wygrać seta do dziewiętnastu.

Drugą część spotkania rozstrzygnęła z kolei dopiero gra na przewagi, podczas której więcej zimnej krwi zachowali Holendrzy (wygrali 23:21), choć nasi siatkarze przy stanie 20:19 mieli piłkę meczową.

Decydujący set znów długo był bardzo wyrównany, przy stanie 7:7 Brylowi i Łosiakowi udało się jednak zdobyć aż pięć punktów z rzędu i jasne stało się, że tego meczu nie mogą przegrać. Ostatecznie trzecia partia zakończyła się triumfem Polaków 15:9.

Michał Bryl i Bartosz Łosiak zarobili 14 tysięcy dolarów.

W Uberlandii polski zespół rozegrał łącznie sześć meczów - po czterech z rzędu zwycięstwach (trzech w grupie i jednym w ćwierćfinale) przytrafiła się porażka w półfinale. Na szczęście nie podłamała ona Biało-Czerwonych, którzy ostatecznie zmagania zakończyli na trzecim miejscu, dzięki czemu zarobili 14 tysięcy dolarów.

Kolejne zawody z cyklu Beach Pro Tour Elite 16 odbędą się w dniach 31 maja - 4 czerwca w czeskiej Ostrawie.