Liverpool - Sevilla 1:3 - wynik, bramki, gole YouTube 18.05.2016 (wideo)

Hubert Zdankiewicz (AIP)
Liverpool - Sevilla 1:3 - wynik, bramki, gole YouTube 18.05.2016
Liverpool - Sevilla 1:3 - wynik, bramki, gole YouTube 18.05.2016 Ennio Leanza
Sevilla FC pokonała 3:1 Liverpool w finale Ligi Europy. To trzecie z rzędu zwycięstwo zespołu z Andaluzji w tych rozgrywkach. Piąte w historii. Drugie od chwili, gdy dołączył do niego Grzegorz Krychowiak.

Finał Ligi Europy. Liverpool - Sevilla bramki YouTube 18.05.2016 (wideo)

Początek meczu na St. Jakob-Park w Bazylei należał do Sevilli. Podopieczni Unaia Emery’ego kontrolowali sytuację na boisku. Nie potrafili jednak udokumentować tej przewagi bramką. Skuteczniejszy był Liverpool, który prowadził od 35 minuty 1:0, po fantastycznym golu Daniela Sturridge’a. Po podaniu Philippe Coutinho znajdujący się w polu karnym Anglik pokonał Davida Sorię precyzyjnym strzałem zewnętrzną częścią stopy. Piłka wpadła tuż przy słupku.

Sevilla - Liverpool online. Transmisja live TV. Gdzie obejrzeć. Liga Europy na żywo STREAM, PPV

Bramka uskrzydliła „The Reds”. Cztery minuty później do siatki trafił po rzucie rożnym Dejan Lovren, ale sędzia odgwizdał spalonego (był na nim przeszkadzający bramkarzowi Sturridge). Chwilę później ekipie Kloppa należał się rzut karny, po zagraniu piłki ręką Grzegorza Krychowiaka. Być może nawet dwa, bo wcześniej Jonas Eriksson nie zareagował po nieprzepisowym zagraniu Carrico.

Liverpool - Sevilla na żywo. Finał Ligi Europy STREAM, TRANSMIJSA, GDZIE OBEJRZEĆ?

Po zmianie stron sytuacja zmieniła się za to, jak w kalejdoskopie. Nie wiadomo, co powiedział swoim piłkarzom w przerwie Emery, ale w drugiej połowie Sevilla kompletnie zdominowała rywala i tym razem potrafiła to udokumentować. Już minutę po wznowieniu gry, po kapitalnej akcji i dośrodkowaniu Mariano, wyrównał Kevin Gameiro. Dwie kolejne zdobył Coke. Najpierw po pięknej akcji i wymianie podań pomiędzy Victorem Vitolo i Everem Banegą. Później wepchnął z bliska piłkę do siatki, po nieudanej pułapce ofsajdowej Liverpoolu.

To był cios, po którym zespół Kloppa już się nie podniósł. Wygrywając środowy finał Sevilla zapewniła sobie udział w fazie grupowej przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Liverpool stracił z kolei ostatnią szansę na występ w europejskich pucharach. Dla „The Reds” był to czwarty finał Ligi Europy (poprzednio dochodził do nich w czasach, gdy rywalizacja nazywała się jeszcze Puchar UEFA) i pierwsze porażka. Sevilla ustanowiła rekord, bo nikt jeszcze nie wygrał Ligi Europy trzy razy z rzędu i pięć razy w historii.

Liverpool - Sevilla 1:3 - gole, bramki YouTube 18.05.2016 (wideo)