Liga angielska. Fabiański i Boruc bez czystego konta

JCZ
Artur Boruc zaliczył pełne 90 minut przeciwko Crystal Palace. Dwa razy wyciągnął piłkę z siatki James Marsh / BPI/EAST NEWS
Liga angielska. W 23. kolejce wystąpiło dwóch Polaków. Łukasz Fabiański bronił przeciwko Southampton, zaś Artur Boruc w meczu z Crystal Palace. Obaj nie zachowali czystego konta, przy czym jedynie Boruc nie miał nic do powiedzenia w akcjach bramkowych. Poza kadrą Leicester City znaleźli się Bartosz Kapustka i Marcin Wasilewski.

Boruc nie miał winy w utracie bramek. Damien Delaney przedłużył piłkę do Scotta Dana, który z paru metrów kopnął obok zaskoczonego Polaka i tak padł gol na 1:0. W doliczonym czasie gry Christian Benteke ustalił wynik na 2:0, uderzając głową z paru metrów - także po podaniu z lewej strony boiska.

Lepiej mógł się za to zachować Fabiański. Kiedy Ryan Bertrand po koźle wprowadził piłkę do pola karnego, nasz bramkarz miał moment zawahania, czy wyjść do niej, czy pozostać i czekać na rozwój sytuacji. Ten błąd go słono kosztował, bo Shane Long wykorzystał szansę. Swansea odwróciła jednak losy spotkania.

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Liga angielska. Fabiański i Boruc bez czystego konta - Gol24