Lekkoatletyka: Kamila Stepaniuk ma złoty medal

Sylwia Kowalczyk [email protected] tel. 085 748 95 34
Kamila Stepaniuk w dobrym stylu zwyciężyła w konkursie skoku wzwyż
Kamila Stepaniuk w dobrym stylu zwyciężyła w konkursie skoku wzwyż Fot. Archiwum
Pięć medali wywalczyli Podlasianie na mistrzostwach Polski, które rozgrywane były w Bydgoszczy. Na najwyższym stopniu podium stanęły Kamila Stepaniuk w skoku wzwyż i Anna Rostkowska na 800 metrów.

Srebro wywalczyli Krzysztof Krzywosz w pchnięciu kulą oraz Kamil Kryński w biegu na 200 metrów, a brąz 17-letnia oszczepniczka Karolina Mor.

Stepaniuk od dłuższego czasu jest najlepsza w kraju w swojej konkurencji. Tym razem też nie zawiodła. Uzyskała 1,93 m i wygrała zdecydowanie. Piąta była jej koleżanka z Podlasia Białystok - Martyna Bielawska (1,82 m).

Rostkowska, która prezentuje się doskonale, w sobotnim finale była lepsza m.in. od Lidii Chojeckiej. Zawodniczka Athletics Jakać Młoda 800 metrów pokonała w czasie 2.06,12 min.

Rekord Kryńskiego

Krzywosz na złoto nie miał szans. Największą gwiazdą w pchnięciu kulą jest Tomasz Majewski. Mistrz olimpijski z Pekinu był poza zasięgiem pozostałych uczestników konkursu. Uzyskał 21,17 m, a białostoczanin 19,44 m.

- To już mój siódmy tytuł. Cieszy, oczywiście, zwycięstwo i kolejny dobry wynik. Miałem ostatnio długą serię startów. Na szczęście, udało się ją jakoś wytrzymać. To dobrze wróży przed mistrzostwami świata w Berlinie - podsumował na stronie pzla.pl Majewski.

Kryński przegrał zdecydowanie z Dariuszem Kuciem (20,46 sek.), mistrzem też na 100 metrów. Ale czasem 21,01 sek. Podlasianin pobił rekord życiowy.

Medal w ostatniej próbie

Wielki sukces odniosła Mor. Niedawno jej trener Mariusz Roszkowski mówił, że medalu nie obiecuje, ale sprawa brązu jest otwarta. I tak się stało. Złoto wywalczyła Urszula Piwnicka (60,02 m), która już w pierwszej próbie zapewniła sobie tytuł. Srebro przypadło Barbarze Madejczyk (57,53 m). A Podlasianka w ostatnim rzucie uzyskała 54,80 m i to dało podium.