MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kupiłeś? Nie używaj! Niebezpieczny produkt do komputera. Popularna sieć wycofuje go ze sprzedaży, przekroczono poziom groźnych związków

OPRAC.:
Anna Rokicka-Żuk
Anna Rokicka-Żuk
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Produkty codziennego użytku, takie jak akcesoria do komputera, powinny być bezpieczne dla zdrowia. Niestety, w tym przypadku zagrożenie czyha w wyrobie z popularnej sieci sklepów. W produkcie wykryto przekroczony poziom bardzo groźnych substancji – podajemy szczegóły.

Spis treści

Ostrzeżenie UOKiK: niebezpieczny produkt do komputera

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) otrzymał powiadomienie od sieci handlowej TEDi o potencjalnym zagrożeniu zdrowotnym związanym z użytkowaniem żelowych podkładek pod mysz do komputera. Wykryto w nich szkodliwe substancje.

Kupiłeś? Nie używaj! Niebezpieczny produkt do komputera. Popularna sieć wycofuje go ze sprzedaży, przekroczono poziom groźnych związków

Chodzi o żelowe podkładki pod mysz „Mauspad” wyprodukowane w Chinach, numer artykułu: 53224003981000000800. Produkt był dostępny w sprzedaży w sieci handlowej TEDi od 8 lipca 2023 roku do 27 maja 2024 roku. Oznacza to, że mogły zostać nabyte przez wiele osób.

Czytaj też: TEDi wycofał te piłki do masażu

Tego rodzaju podkładki pod myszkę cieszą się dużym wzięciem, ponieważ są wyposażone w żelową poduszkę, która podczas pracy przy komputerze znajduje się pod nadgarstkiem. W ten sposób chroni delikatne struktury przed uciskiem spowodowanym przez opieranie ręki o blat. Żelowe podkładki są zalecane m.in. w profilaktyce i leczeniu zespołu cieśni nadgarstka. Niestety, produktu z TEDi nie należy używać.

UOKiK wraz z siecią handlową TEDi podjęły kroki mające na celu poinformowanie konsumentów o potencjalnym zagrożeniu. Informacje na temat kampanii są dostępne w sklepach stacjonarnych TEDi oraz na stronie internetowej. Klienci, którzy zakupili wskazane żelowe podkładki pod mysz, mogą skorzystać z możliwości zwrotu lub wymiany produktu na inny w tej samej cenie 35 zł.

Dodatkowe informacje i szczegóły można uzyskać bezpośrednio w punktach sprzedaży lub poprzez kontakt z obsługą klienta TEDi. Adres firmy to: ul. 11 Listopada 11, 40-387 Katowice, e-mail: [email protected].

Niebezpieczne substancje w akcesoriach z TEDi

We wskazanych podkładkach pod mysz do komputera wykryto podwyższoną zawartość niebezpiecznych węglowodorów poliaromatycznych, co może stanowić poważne ryzyko dla zdrowia użytkowników.

Węglowodory poliaromatyczne, inaczej wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne (WWA) są znanymi substancjami mogącymi wywołać negatywne skutki zdrowotne. Wiele z tych związków ma działanie kancerogenne. Ich obecność w produktach codziennego użytku jest niepokojąca i skłania do refleksji nad kontrolą jakości importowanych towarów.

Polecjaka Google News - Strona Zdrowia

Ten przypadek stanowi przypomnienie o znaczeniu monitorowania bezpieczeństwa produktów dostępnych na rynku. Konsumenci powinni być świadomi potencjalnych zagrożeń związanych z używanymi na co dzień przedmiotami i mieć możliwość łatwego dostępu do informacji o wszelkich nieprawidłowościach. Z kolei producenci i dystrybutorzy muszą ponosić odpowiedzialność za jakość oferowanych towarów, zwłaszcza gdy mogą one wpłynąć na zdrowie użytkowników.

Źródło:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Kupiłeś? Nie używaj! Niebezpieczny produkt do komputera. Popularna sieć wycofuje go ze sprzedaży, przekroczono poziom groźnych związków - Strona Zdrowia

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny