Konstantin Vassiljev, Fedor Cernych. Zdobywali gole na wagę punktów

Piłka nożna. Konstantin Vassiljev i Fedor Cernych trafiali do siatki w meczach o punkty eliminacji do mistrzostw świata.

Konstantin Vassiljev zdobył gola i asystował w wygranym meczu Estonii z Gibraltarem 4:0, a Fedor Cernych zapewnił Litwie prowadzenie w wyjazdowym meczu ze Szkocją (skończyło się remisem 1:1). To najważniejsze wydarzenia z udziałem piłkarzy Jagiellonii Białystok w meczach reprezentacji narodowych.

Estoński rozgrywający żółto-czerwonych miał duży udział w skruszeniu defensywy Gibraltaru, który dobrze się bronił przez pierwsze 45 minut. Zaraz po przerwie „Kosta” popisał się świetnym penetrującym podaniem w pole karne do Mattiasa Kaita, a temu pozostało tylko trafić do siatki. Pięć minut później Vassiljev sam zdobył bramkę, efektownie lobując bramkarza rywali. Niedługo później lider Jagi opuścił boisko, oszczędzany na kolejne spotkanie eliminacji do mundialu - z Grecją, którą Estończycy podejmą już dziś w Tallinie.

Bohaterem swojej ekipy był też Cernych, który zdobył drugą bramkę w tych eliminacjach. Znów jednak jego gol nie dał Litwinom trzech oczek. Napastnik Jagi trafił do siatki w 59. minucie. Szkoci odpowiedzieli dopiero pół godziny później, kiedy do remisu doprowadził James McArthur. Cernych i jego drużyna szansę na pierwszy komplet punktów będą mieć jutro, kiedy w Wilnie zmierzą się z Maltą.

Pozostali jagiellończycy reprezentowali Polskę w kadrach młodzieżowych. Przemysław Frankowski rozegrał 66 minut w towarzyskim spotkaniu kadry U-21 z Ukrainą. Biało-czerwoni wygrali 2:0 (dziś zagrają w Gdyni z Czarnogórą). Karol Świderski zaliczył 55 minut w przegranym meczu kadry U-20 z Włochami, w ramach Turnieju Czterech Narodów, przegranym w Gorgonzoli 0:3 (Damian Węglarz spędził mecz na ławce rezerwowych). Hubert Gostomski wystąpił natomiast w dwóch meczach eliminacji do ME (U-19) - wygranym z Macedonią 4:0 i przegranym ze Słowacją 0:1. W tym drugim spotkaniu Paweł Olszewski zagrał przez 12 minut.