MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koniec świata w 2020 roku? Hawking przed śmiercią odkrył błąd w kalendarzu Majów

MW-G za New Scientist, BBC
Koniec świata nastąpi w 2020 roku? Stephen Hawking kilka lat przed śmiercią odkrył, że kalendarz Majów zawiera błędy. "Ludzie powinni martwić się o rok 2020" - miał powiedzieć genialny naukowiec.
Koniec świata nastąpi w 2020 roku? Stephen Hawking kilka lat przed śmiercią odkrył, że kalendarz Majów zawiera błędy. "Ludzie powinni martwić się o rok 2020" - miał powiedzieć genialny naukowiec. pixabay.com
Koniec świata nastąpi w 2020 roku? Stephen Hawking kilka lat przed śmiercią odkrył, że kalendarz Majów zawiera błędy. "Koniec świata? Ludzie powinni martwić się o rok 2020" - miał powiedzieć genialny naukowiec.

Koniec świata w 2020 roku?

Stephen Hawking kilka lat przed śmiercią udzielił wywiadu dla prestiżowego magazynu "New Scientist", w którym stwierdził, że apokaliptyczna data zakończenia kalendarza Majów w 2012 r. jest oparta na błędnych obliczeniach.

Koniec świata? Ludzie powinni martwić się o rok 2020 - powiedział Stephen Hawking.

Jak wynikało z wypowiedzi światowej sławy fizyka teoretycznego, ludzkość powinna obawiać się końca świata nie w 2012, a 2020 roku.

To Cię może też zainteresować

Hawking głośno krytykował pseudonaukę dotyczącą prognoz dnia zagłady. W odniesieniu do zapowiedzi końca świata związanych z Kalendarzem Majów, naukowiec był zdania, że popełniono prosty błąd matematyczny.

Stephen Hawking: W 2020 roku będzie prawdziwy koniec cywilizowanego świata

- Pod wieloma względami Majowie wyprzedzali swój czas, ale pod innymi przekombinowali. W tym przypadku popełnili błąd polegający na podwójnym liczeniu dni wolnych od pracy, co oznacza, że ich kalendarz nie skończy się jeszcze przez kolejne osiem lat. Ludzie powinni martwić się o rok 2020, to będzie prawdziwy koniec cywilizowanego świata - mówił Stephen Hawking w rozmowie dla "New Scientist".

Ludzie powinni martwić się o rok 2020, to będzie prawdziwy koniec cywilizowanego świata.

Niestety, Majowie nie mogą odnieść się do tych słów i obliczeń, bowiem ich cywilizacja została podbita przez Hiszpanów w XVII wieku.

Koniec świata 2020 a kalendarz Majów

Według przepowiedni opartych na kalendarzu Majów, koniec świata miał nastąpić w 2012 roku. Majowie przedstawili na rok 2012 siedem proroctw. Przepowiednie dotyczyły postępujących zmian klimatycznych i wzrostu temperatury oraz przelotu jednego z ciał niebieskich w bliskiej odległości od Ziemi. Najważniejsza z przepowiedni Majów odnosiła się jednak do końca świata, który ich zdaniem miał nastąpić 22 grudnia 2012 roku.

Stephen Hawking był zdania, że datę wyznaczono błędnie. Według jego obliczeń koniec świata miałby nastąpić w 2020 roku.

Stephen Hawking zmarł 14 marca w Cambridge w Wielkiej Brytanii w wieku 76 lat. Przez większość życia chorował na stwardnienie zanikowe boczne. Hawking badał czarne dziury i teorię Wszechświata. Był autorem głośnej książki "Krótka historia czasu".

Przerażające prognozy zmian klimatycznych. Czarne scenariusz...

Co zabija Polaków?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zamieszki przez pokaz Louis Vuitton

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny