MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Konferencja polityków PiS w sprawie migracji. Politycy PiS: Nie pozwolimy zrobić z Podlasia Lampedusy

Jakub Wróblewski
Jakub Wróblewski
Wtorkowa konferencja kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu dotyczyła nielegalnej migracji oraz bezpieczeństwa mieszkańców województwa podlaskiego. - Nie chcemy, żeby w Białymstoku była druga Lampedusa - podkreślił radny miejski PiS Henryk Dębowski.

Konferencja polityków PiS poświęcona migrantom i bezpieczeństwie

Na początku konferencji senator Jacek Bogucki przypomniał słowa polityków Koalicji Obywatelskiej na temat przymusowej relokacji migrantów, kryzysu migracyjnego czy zapory. Pokazał również statystyki związane z liczbą zabójstw na 100 tys. mieszkańców oraz gwałtów w poszczególnych europejskich krajach. Polska w tych statystykach wypadła lepiej od Niemiec, Francji czy Szwecji.

My potrafiliśmy polską granicę obronić. Nie dopuściliśmy do nielegalnej imigracji. Naszą granicę chciał otwierać Donald Tusk i jego ludzie z Platformy Obywatelskiej. Nie pozwoliliśmy również na nielegalną relokację imigrantów w Polsce. Fakty są oczywiste - podkreślił senator Jacek Bogucki.

Poseł Jarosław Zieliński zapewnił, że obóz Prawa i Sprawiedliwości jest konsekwentny i nie chce, aby do Polski przybywali nielegalni imigranci. Odniósł się również do zarzutów opozycji związanych z tzw. aferą wizową.

Bezpodstawne są próby porównywania tego, że przyjeżdżają do Polski zweryfikowani pracownicy z różnych państw. Oni są w naszym kraju legalnie. Są sprawdzeni i po krótkim pobycie wracają do swoich państw. Nie ma takich problemów, jak przy nielegalnej imigracji - przekazał poseł Jarosław Zieliński.

Wicemarszałek Łukaszewicz: Imigranci podpalają Europę.

Imigranci podpalają Europę. Te obrazki są nam znane z Niemiec, Szwecji, Francji, Belgii. Widzimy co się dzieje, kiedy nielegalni imigranci nie są w stanie zasymilować się ze społeczeństwem. Rząd zjednoczonej Prawicy stanowczo sprzeciwia się nielegalnej imigracji oraz przymusowej relokacji migrantów - podkreślił wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz.

Pełnomocnik wojewody podlaskiego do spraw rozwoju społeczeństwa obywatelskiego Małgorzata Mitura odwołała się do obecnych wydarzeń na wyspie Lampedusa. Radny miejski Henryk Dębowski zaznaczył, że nie chce, aby do Białegostoku przyjeżdżały tysiące migrantów.

Nie chcemy, żeby w Białymstoku była druga Lampedusa. Gdyby obecnie rządzili politycy PO, mielibyśmy tysiące imigrantów na naszych ulicach. Nie czulibyśmy się bezpiecznie - mówił Henryk Dębowski.

Starosta białostocki Jan Perkowski powiedział, że zapora jest skuteczna, a szlak migrantów zmienił się.

Zobacz też:Głośno po spocie ministra Mariusza Błaszczaka. "Dokumenty dobitnie pokazują, że Lublin, Rzeszów i Łomża mogły być polską Buczą"

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny