Juniorzy starsi Jagiellonii lepsi od Arki

Po twardej walce jagiellończycy okazali się lepsi od graczy Arki
Po twardej walce jagiellończycy okazali się lepsi od graczy Arki Bogumiła Maleszewska
W rewanżowym meczu ćwierćfinałowym mistrzostw Polski juniorów starszych Jagiellonia Białystok wygrała z Arką Gdynia 2:1 i awansowała do dlaszych gier.

Żółto-czerwoni w Gdyni wygarai 3:2, ale rewanż nie był wcale formalnością. Co prawda już w 8. minucie rozgrywanego w Juchnowcu Dolnym meczu gospodarze wywalczyli rzut karny, ale Damian Kądzior trafił piłką w poprzeczkę.

To się zemściło na początku II połowy, kiedy sędzia podyktował kolejną jedenastkę, ale tym razem dla gdynian. Mateusz Nowajczyk obronił uderzenie Mateusza Szwocha, ale skapitulował przy dobitce.

Na szczęście jagiellończycy lepiej wytrzymali trudy toczonego w szybkim tempie spotkania i w końcówce zadali decydujące ciosy. Za pudło z karnego zrehabilitował się Kądzior. Białostocki pomocnik najpierw popisał się pięknym strzałem z 25 metrów, a po chwili technicznym lobem ustalił wynik spotkania.

Kolejnym rywalem Jagiellonii będzie OKS 1945 Olsztyn. Pierwszy mecz już 24 czerwca.