Juniorzy młodsi MOSP Jagiellonii odpadli z mistrzostw Polski (wideo)

(ted)
MOSP Jagiellonia przegrała na własnym boisku 1:3
MOSP Jagiellonia przegrała na własnym boisku 1:3 Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Juniorzy młodsi MOSP Jagiellonii Białystok nie awansowali do ćwierćfinału mistrzostw Polski. Po wyjazdowym remisie 0:0, u siebie ulegli Stali Mielec 1:3.

Prowadzenie dla gości zdobył już w 18. minucie Patryk Szewc. Akcje żółto-czerwonych były chaotyczne, lecz trzeba przyznać, że gry nie ułatwiało grząskie i mocno nasiąknięte wodą boisko.

W drugiej połowie błąd białostockiego bramkarza wykorzystał Jakub Zaskalski, który podwyższył na 2:0. Trzecią bramkę zdobył w 65. minucie Damian Buczyński, który w łatwy sposób ograł defensywę gospodarzy i strzelił do pustej bramki.

Honorowe trafienie było dziełem rezerwowego Kamila Prusinowskiego, który sześć minut przed końcem popisał się ładną główką.

- Szkoda, bo w pierwszym meczu zagraliśmy nieźle i mogliśmy w Mielcu wygrać. W rewanżu było trudniej, bo nie mogłem skorzystać z dwóch zawodników pauzujących za kartki. Trudno, nie udało się. Może ta porażka będzie dla tych chłopców jakimś drogowskazem na przyszłość - powiedział trener juniorów MOSP Jagiellonii Ryszard Karalus.

MOSP Jagiellonia Białystok - Stal Mielec 1:3 (0:1). Bramki: 0:1 - Szewc (18), 0:2 - Zaskalski (58), 0:3 - Buczyński (65), 1:3 - Prusinowski (74).

MOSP: Wojnarowski - Zwierczak, Kujawski, Laskowski, Harasimowicz, Wyrzykowski, Szymaniuk (75. Citko), Bogusławski, Kamiński (50. Milewski), Jastrzębski (69. Prusinowski), Hryszko.

Pierwszy mecz 0:0. Awans: Stal Mielec.