MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jak napisać dobre CV

(agsa)
Porady

Niby nic skomplikowanego: przypominasz sobie wszystkie ważniejsze daty, sprawdzasz nazwy szkół, uczelni i zakładów pracy, wszystko porządkujesz i wpisujesz chronologicznie. Nie musisz się nawet martwić o grafikę. Choćby w Internecie znajdziesz mnóstwo szablonów CV.
Dobrze napisany życiorys nie może być za długi. Dwie strony powinny Ci wystarczyć. W naprawdę wyjątkowych przypadkach - czyli wtedy, gdy miałeś naprawdę wielu pracodawców, pokończyłeś niesamowitą liczbę kursów, masz pięć fakultetów itd. - możesz rozpisać się na trzy strony. Cztery - to już naprawdę za wiele.
Pamiętaj, że informacje na temat wykształcenia zwyczajowo wpisuje się w odwrotnej kolejności chronologicznej. Zaczynaj od tego, co miało miejsce ostatnio. Najpierw podaj datę rozpoczęcia i zakończenia nauki, pełną nazwę szkoły czy uczelni, wydział i kierunek. W odwrotnym porządku chronologicznym wymieniamy także miejsca zatrudnienia. Podajemy datę rozpoczęcia i zakończenia pracy, nazwę firmy, zajmowane stanowisko i zakres obowiązków - gdyż nie zawsze nazwy stanowisk oznaczają to samo.
Koniecznie pamiętaj, aby u dołu CV umieścić oświadczenie zezwalające na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Jeśli tego nie zrobisz, Twoje CV wyląduje w koszu. odawca nie będzie przecież mógł się z Tobą skontaktować.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny