Jagiellonia zremisowała z FB Gulbene

Dawid Plizga zaliczył asystę przy golu dla Jagiellonii
Dawid Plizga zaliczył asystę przy golu dla Jagiellonii Wojciech Oksztol
W pierwszym meczu sparingowym podczas zgrupowania w litewskim Mariampolu Jagiellonia Białystok zremisowała 1:1 z łotewską drużyną FB Gulbene.

Żółto-czerwoni objęli prowadzenie w 23. minucie. Akcję rozpoczął pozyskany niedawno z Bełchatowa Filip Modelski, który precyzyjnie dograł do Dawida Plizgi. Pomocnik żółto-czerwonych minął bramkarza i wyłożył piłkę Maciejowi Makuszewskiemu, a ten skierował ją do pustej bramki.

Łotysze wyrównali jeszcze w pierwszej połowie spotkania. Po zmianie stron Jaga przeważała, a najbliżej szczęścia była w końcowce, kiedy po uderzeniu Tomasza Kupisza futbolówka trafiła w słupek.

WYNIK

Jagiellonia Białystok - FB Gulbene 1:1 (1:1). Bramka: 1:0 - Makuszewski (23), 1:1 - (34).
Jagiellonia (I połowa): Słowik - Modelski, Porębski, Pazdan, Pejovic, Tarnowski, Bandrowski, Tymiński, Makuszewski, Plizga, Zahorski.
Jagiellonia (II połowa): Skowron - Norambuena, Cionek, Gusic, Mackiewicz, Kupisz, A. Dźwigała, Grzyb, Pawłowski, Dzalamidze, Bekamenga.