Jagiellonia - Sumqayıt FK 0:0. Groźna kontuzja Israela Puerto, który trafi do szpitala

Israel Puerto doznał groźnie wyglądającej kontuzji i nie wiadomo, kiedy wróci na boisko jagiellonia.pl
W pierwszym meczu sparingowym na zgrupowaniu w Turcji Jagiellonia Białystok zremisowała z azerskim Sumqayıt FK 0:0. Grę przesłoniła groźna kontuzja Israela Puerto, który prawdopodobnie z wybitym barkiem trafił do szpitala.

Na początku drugiej połowy hiszpański obrońca zderzył się z jednym z rywali i z krzykiem padł na boisko. Długo nie podnosił się i nie był w stanie o własnych siłach zejść z placu gry. Puerto został przewieziony do szpitala.

- Mam nadzieję, że nic złego się nie stało, ale nie wyglądało to optymistycznie - przyznał w romowie z klubową telewizją kapitan Jagi Taras Romanczuk.

Sam mecz z Azerami toczył się pod dyktando Żółto-Czerwonych, którzy grali agresywnym pressingiem, często odbierali piłkę rywalom i stworzyli sobie kilka bardzo dobrych sytuacji strzeleckich. Niestety, zabrakło skuteczności, a najlepszych okazji nie wykorzystał w drugiej połowie Andrzej Trubeha.

WYNIK
Jagiellonia Białystok - Sumqayıt FK 0:0.
Jagiellonia (I połowa):
Zlatan Alomerović - Bogdan Țîru, Michał Pazdan, Bojan Nastić, Tomas Prikryl, Martin Pospisil, Taras Romanczuk, Michał Nalepa, Fedor Cernych, Jakub Lutostański, Maciej Twarowski.
Jagiellonia (II połowa): Xavier Dziekoński - Paweł Olszewski, Miłosz Matysik, Israel Puerto (62. Oliwier Wojciechowski), Bartłomiej Wdowik, Kacper Tabiś, Jakub Orpik, Jan Faberski, Karol Struski, Przemysław Mystkowski, Andrzej Trubeha.