Jagiellonia przegrała sparing z Dynamem Brześć 1:3

Remigiusz Jezierski (przy piłce) strzelił honorowego gola dla Jagi
Remigiusz Jezierski (przy piłce) strzelił honorowego gola dla Jagi Fot. Bogusław F. Skok/Archiwum
Piłkarze białostockiej Jagiellonii nie sprostali siódmej drużynie białoruskiej ekstraklasy - ekipie Dynama Brześć i przegrali w sparingu 1:3. Honorowego gola strzelił w 50. minucie Remigiusz Jezierski.

Żółto-czerwoni już przed przerwą stracili dwie bramki po strzałach Dmitrija Mozolewskiego (20 min.) i Romana Wasiluka (40 min.). Kontaktowe trafienie uzyskał na początku drugiej połowy Jezierski, który dobił strzał Łukasza Tumicza.

Mimo ambitnej gry nie udało się doprowadzić do wyrównania. Dziesięć minut przed końcem wynik ustalił Andriej Czistij.

Jagiellonia: Gikiewicz - Gogol (46. Lewczuk), Niewulis (46. Cionek), Henz (46. Król), Jarecki (46. Norambuena) - Gustavo (46. Stano), Gondek (46. Hermes), Hlavaty (60. Bruno), Reich (80. Tumicz) - Pawłowski (46. Jezierski), Tumicz (60. Frankowski).