Jagiellonia nie jest już liderem ekstraklasy

Piłkarze Korony Kielce są nowym liderem ekstraklasy
Piłkarze Korony Kielce są nowym liderem ekstraklasy Sławomir Stachyra, Echo Dnia
Korona Kielce pokonała Śląsk Wrocław 2:1 w meczu otwierającym siódmą serię gier ekstraklasy i została nowym liderem ligi.

Ekipa z Kielc pozostanie liderem przynajmniej do soboty, kiedy zagra Gónik Zabrze, lub niedzieli, bo wtedy swoje mecze rozegrają PGE GKS Bełchatów i prowadząca dotąd Jagiellonia Białystok.

Mecz w Kielcach nie był łatwy dla Korony. W pierwszej połowie Śląsk miał znacznie lepsze okazje podbramkowe, a dwóch fantastycznych szans nie wykorzystał Vuk Sotirovic. Przełomem była 57. minuta. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Ediego Andradiny tak nieszczęśliwie przeciął Krzysztof Wołczek, że skierował piłkę do własnej siatki.

Korona poszła za ciosem i w 84. minucie strzał Andrzeja Niedzielana dobił wychowanek Jagi Jacek Markiewicz. Gości stać było tylko na honorową bramkę, którą głową zdobył Łukasz Gikiewicz.