Jagiellonia Białystok. Trener Piotr Nowak: Punkty musimy wybiegać, wygryźć, wyszarpać

Trener i piłkarze Jagiellonii zdają sobie sprawę, że w grze białostoczan jest wiele do poprawienia jagiellonia.pl
Musimy kolejne mecze wybiegać, wygryźć, wyszarpać te punkty. To jest absolutna podstawa. Trwająca przerwa to czas na przeanalizowanie pewnych rzeczy, ale muszą z niej wypływać konstruktywne wnioski - mówi trener Jagiellonii Piotr Nowak. W niedzielę białostoczanie zagrają u siebie w 27. kolejce PKO Ekstraklasy z Zagłębiem Lubin.

Seria pięciu spotkań bez zwycięstwa sprawiła, że przed przerwą reprezentacyjną pojawiła się groźba walki o utrzymanie się w ekstraklasie. Szczególne zastrzeżenia może budzić ofensywa Żółto-Czerwonych. W dwóch ostatnich występach Jagiellończycy nie zdobyli żadnej bramki, a wiosną tylko raz w Zabrzu z Górnikiem (2:1) udało im się zaliczyć więcej niż jedno trafienie.

- Ostatnio słabo funkcjonowało kreowanie akcji ofensywnych i strzelanie goli. Na pewno nie to było naszym celem, chociaż chcieliśmy także ograniczyć ofensywne poczynania rywali pod naszą bramką - mówi w rozmowie z klubowymi mediami trener Nowak. - Do poprawy jest także sfera fizyczna, ponieważ niepokoi mnie, że w ostatnich spotkaniach wybiegaliśmy mniej kilometrów od rywali. To nie wystarcza do wygrywania - dodaje.

Przerwa reprezentacyjna bardzo się zatem podlaskiej ekipie przyda. Jest czas na wkomponowanie do zespołu dwóch nowych zawodników, występujących ostatnio w klubach z Ukrainy. Brazylijczyk Diego Carioca ma już za sobą debiut w Jadze, a na pierwszy mecz w klubie ze stolicy regionu czeka Hiszpan Marc Gual.

- Jestem przekonany, że ta dwójka nam pomoże i wzmocni zespół. Nie jest wielką tajemnicą, że mamy problemy wynikające z chorób i kontuzji - zaznacza szkoleniowiec Jagiellonii.

W tym kontekście dobrą informacja jest powrót to zdrowia dwóch obrońców, których z powodu infekcji zabrakło w przegranym 0:3 wyjazdowym meczu z Lechem Poznań: Pawła Olszewskiego i Michała Pazdana. Obaj powinni być już do dyspozycji sztabu trenerskiego na niezwykle ważny mecz z Zagłębiem.

Spotkanie z Miedzowymi rozegranie zostanie w niedzielę - 3 kwietnia na stadionie miejskim w Białymstoku. Początek o godz. 15.