Jagiellonia Białystok - Suduva Mariampol 2:0 (zdjęcia)

mic
Jagiellonia pokonała litewska ekipę 2:0.
Jagiellonia pokonała litewska ekipę 2:0. Andrzej Zgiet
Jagiellonia Białystok pokonała w piątek w towarzyskim spotkaniu Suduvę Mariampol 2:0. Bramki dla żółto-czerwonych zdobyli Tomasz Frankowski i Paweł Tarnowski.

W najbliższy weekend rozgrywane są spotkania eliminacyjne do Mistrzostw Świat nie gra więc Ekstraklasa. Żeby potrzymać formę jagiellończycy zmierzyli się w towarzyskim meczu z litewską Suduvą.

W pierwszej połowie zawodnicy obu zespołów nie stworzyli sobie zbyt wiele okazji do zdobycia bramki. Najlepszą okazję zmarnował w 32. minucie Maciej Gajos, po podaniu Tomasza Frankowskiego. Piłkarze Suduvy atakowali głównie po stałych fragmentach gry.

W 63. minucie bramkarza gości z rzutu karnego pokonał Tomasz Frankowski. Chwile później wynik na 2:0 podwyższył Paweł Tarnowski.

Jagiellonia Białystok - I połowa: Słowik - Modelski, Pazdan, Gusić, Pejović - Gajos, Tymiński, Grzyb, Tarnowski - Plizga - Frankowski. II połowa: Słowik - Grzyb, Norambuena, Gusić, Pejović - Modelski, Pawlik, Kądzior, Tarnowski - Szałajew - Frankowski.