Jagiellonia Białystok. Nie wszyscy piłkarze Jagiellonii są na urlopach. Niektórzy grają w reprezentacjach

Bartłomiej Wdowik (z prawej) grał w polskiej młodzieżówce
Bartłomiej Wdowik (z prawej) grał w polskiej młodzieżówce jagiellonia.pl
Zespół Jagiellonii Białystok przebywa do 13 czerwca na urlopach, ale nie w komplecie. Niektórzy zawodnicy Żółto-Czerwonych są na zgrupowaniach reprezentacji narodowych.

Bartłomiej Wdowik miał wkład w zwycięstwo polskiej młodzieżówki 5:0 na wyjeździe w San Marino. Lewy obrońca Jagi wszedł na boisko w 69. minucie, zmieniając Michała Karbownika.

Sytuacja w naszej grupie eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy (U-21) jest bardzo ciekawa. Jeśli Polska we wtorek - 7 czerwca wygra u siebie z liderującymi Niemcami, to zajmie drugie miejsce i awansuje do gier barażowych. Bardzo ciekawie zapowiadająca się potyczka miała zostać rozegrana w Białymstoku, ale Niemcy oprotestowali tę lokalizację ze względu na zbyt duże oddalenie od najbliższego lotniska. Spotkanie o wszystko zobaczą zatem kibice w Łodzi.

Znacznie gorzej w eliminacjach MME gra Armenia z Jagiellończykiem Narkiem Grigorjan w składzie. Ormianie w swojej grupie ulegli na wyjeździe 1:3 Macedonii Północnej (piłkarz Jagi grał do 87. minuty) i z dorobkiem trzech oczek zamykają tabelę grupy H.

Pavels Steinbors opuszcza Jagiellonię, ale do końca czerwca jest jeszcze jej zawodnikiem. 36-letni Łotysz strzegł bramki swojej reprezentacji w wygranym 3:0 meczu Ligi Narodów z Andorą.

Fedor Cernych wyjechał na zgrupowanie reprezentacji Litwy, ale zabrakło go w kadrze meczowej w przegranym 0:2 meczu z Luksemburgiem w Lidze Narodów.

Powołanie na zgrupowania i mecze reprezentacji Polski w młodszych rocznikach otrzymali: Miłosz Matysik i Sławomir Abramowicz (U-18), a także Jan Faberski i Miłosz Piekutowski (U-16).