Jaga strzeliła osiem goli w Pucharze Polski

Maciej Makuszewski był wyróżniającym się graczem Jagi w meczu z Sokołem
Maciej Makuszewski był wyróżniającym się graczem Jagi w meczu z Sokołem Archiwum
Jagiellonia Białystok pokonała w Ostródzie trzecioligowego Sokoła 8:1 w 1/16 finału Pucharu Polski. Żółto-czerwoni awansowali do kolejnej rundy, która zostanie rozegrana 26 września.

Białostoczanie nie mieli żadnego problemu z przeciwnikiem, który jeszcze w ubiegłym sezonie grał w IV lidze. Już w 5. minucie objęli prowadzenie, które przed przerwą jeszcze dwukrotnie podwyższył Maciej Makuszewski.

W drugiej połowie zmęczeni gracze trzecioligowca nie potrafili przeciwstawić się ekipie z ekstraklasy, a dodatkowo od 69. minuty grali w osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę otrzymał jeden z zawodników gospodarzy. W tym momencie wynik był już przesądzony, bowiem Jaga prowadziła 5:0.

Podopieczni Tomasza Hajty i Dariusza Dźwigały nie rezygnowali z podwyższenia i strzelili trzy kolejne gole. Honor miejscowych urtował w ostatniej minucie Marek Śnieżawski, wykorzystując rzut karny. Skończyło się wynikiem 1:8.

Sokół Ostróda - Jagiellonia 1:8 (0:3). Bramki: 0:1 - samobójcza (5), 0:2 - Makuszewski (26), 0:3 - Makuszewski (45), 0:4 - Frankowski (56), 0:5 - Kupisz (65), 0:6 - Dzalamidze (76), 0:7 - Dźwigała (79), 0:8 - Kupisz (86 - karny), 1:8 - Śnieżawski (90-karny).

Jagiellonia: Skowron - Modelski, Norambuena, Pazdan, Pejovic - Kupisz, Tymiński, Grzyb (69.Bandrowski), Makuszewski - Gajos (58.Dzalamidze) - Frankowski (62.Dźwigała)