MKTG SR - pasek na kartach artykułów

IX Wieczór Kulturowy. Poznamy różnorodność kulturową Polski i świata

Materiał organizatora
Materiał organizatora
Organizowany jest przez Beatę Aleksiejuk i Fundację OKNO NA WSCHÓD. Prezentowane będą różnorodne państwa, kultury, hobby, formy ekspresji artystycznej.

Wieczory Kulturowe / Cultural Evenings są adresowane do osób z Polski oraz obcokrajowców mieszkających w Białymstoku. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych mieszkańców Białegostoku do zapoznania się z różnymi tradycjami, kulturami, formami ekspresji artystycznej.

Wieczory Kulturowe dają możliwość zaprezentowania tego, co jest bliskie i ważne, np.: zainteresowań, talentów, kultury regionu/państwa, odwiedzonych miejsc, wybranych zagadnień dotyczące sztuki.

Na najbliższym Wieczorze Kulturowym czeka nas między innymi:
- prezentacja o Białorusi,
- prezentacja o Turkmenistanie,
- pokaz obrazów artysty z Argentyny,
- występy artystyczne.

Do tej pory na Wieczorach Kulturowych pokazano różnorodność kulturową Polski i świata. Pojawili się reprezentanci z Polski, Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Turcji, Węgier, Gruzji, Francji, Armenii, Białorusi, Czeczenii oraz kultur: buddyjskiej - dalekowschodniej i ukraińskiej. Tematyka dotyczyła np. rodzinnych miast - (Grodno) , regionów - (Galicja), zwiedzonych miejsc (państwa Bałtyckie). Odbyły się pokazy gry na instrumentach narodowych z Kazachstanu i Turcji oraz pokazy taneczne. Tworzone były własne filmy. Przeprowadzono aktywizacje, np. dotyczące specyfiki danego języka. Pojawiły się również nietypowe tematy, np. cybersubkultury, poruszono także poważne kwestie, tj. problemy społeczne w Gruzji, kryzys gospodarczy w Hiszpanii, stereotypy o Francji i Francuzach.
IX Wieczór Kulturowy odbędzie się w Białystoku 25.01. 2015 (niedziela) o godzinie 18.00 w Kawiarni "W starym kinie" ( ul. Św. Rocha 23). Organizatorami są Beata Aleksiejuk i Fundacja OKNO NA WSCHÓD we współpracy ze Stowarzyszeniem ku Dobrej Nadziei i Fundacją Dialog. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Więcej o Cultural Evenings:

Spotkanie z ekspertami - edukacja nieformalna

Przed IX Wieczorem Kulturowym o godzinie 17.00 w kawiarni odbędzie się spotkanie z ekspertem. Spotkanie adresowane jest do studentów ze Wschodu pochodzących z dawnych republik ZSRR, którzy studiują na białostockich uczelniach. Realizowane jest w ramach projektu ,, Kierunek- Adaptacja'' - finansowanego z Europejskiego Funduszy na Rzecz Integracji Obywateli z Państw Trzecich.

Tematyką spotkanie będzie edukacja nieformalna.
Organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału ([email protected]). Spotkanie jest bezpłatne. Na uczestników spotkania z ekspertem czekać będzie poczęstunek.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny